Asus STRIX GD30 – nowy komputer dla graczy z serii ROG

Asus STRIX GD30 – nowy komputer dla graczy z serii ROG

Firma Asus zaprezentowała dzisiaj nowy komputer dla graczy z serii ROG (Republic of Gamers). Model o nazwie STRIX GD30 powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Kupowanie gotowych zestawów dla graczy to temat rzeka. Nie od dzisiaj wiadomo, że złożenie PC-ta na własną rękę jest dużo tańsze. Jednak producenci starają się przekonywać do swoich konstrukcji tym, że są lepiej zoptymalizowane i przede wszystkim złożone z większą starannością. Jedni w to wierzą, inni uważają jedynie za marketingowy bełkot. Nie zmienia to jednak faktu, że gotowe zestawy stacjonarek dla graczy są po prostu drogie. Pomimo tego, najwyraźniej są osoby, które decydują się na ich zakup. Gdyby było inaczej, to producenci nie dodawaliby kolejnych konstrukcji do swojej oferty. Tak właśnie zrobiła firma Asus, która zaprezentowała model o nazwie STRIX GD30. Należy on do rodziny sprzętów ROG, czyli Republic of Gamers.

Asus STRIX GD30 to kolejny, zaprezentowany dzisiaj komputer stacjonarny dla graczy.

Asus STRIX GD30

Komputer można kupić w kilku różnych wersjach. Jeśli chodzi o procesor, to do wyboru są dwa układy: Intel Core i5-7400 oraz Intel Core i7-7700. Osoby zainteresowane zakupem komputera mogą też zdecydować się na jedną z czterech kart graficznych: Nvidia GeForce GTX 1050, GTX 1060, GTX 1070 i GTX 1080. Każdy z zestawów wyposażony jest w płytę główną z chipsetem Intel H270, napęd DVD-RW, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0 oraz złącze Gigabit Ethernet. Można do nich włożyć do 64 GB pamięci RAM DDR4 2400 MHz (4 sloty). Do wyboru są także cztery dyski: SSD M.2 PCIe 512 GB, SSD M.2 SATA 512 GB, SSD SATA 512 GB 2,5 cala oraz HDD SATA  3 TB 3,5 cala. Oczywiście od wyboru podzespołów zależy cena końcowa całego zestawu. Każdy z komputerów ma również złącze USB-C oraz USB 3.1 (Gen 1) o przepustowości 5 Gb/s. Oczywiście nie mogło też zabraknąć agresywnie wyglądających obudów i podświetlenia diodami LED. Ceny poszczególnych modeli nie są jeszcze znane.

Asus STRIX GD30

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus STRIX GD30 – nowy komputer dla graczy z serii ROG

 0