Asus szykuje laptopy z AMD Ryzen 3000 i NVIDIA GTX 1660 Ti

Asus szykuje laptopy z AMD Ryzen 3000 i NVIDIA GTX 1660 Ti

Doskonale znane w branży źródło wielu sprawdzonych przecieków, którym jest TUM_APISAK, opublikował kolejną ciekawą informację w postaci zrzutu ekranu specyfikacji, pochodzącej najprawdopodobniej z programu 3DMark. Wraz z premierą najnowszych, gamingowych Ryzenów z serii H, AMD w końcu przyciągnęło uwagę producentów laptopów. Według najnowszych przecieków, dwa modele laptopów Asusa - FX505DU i GU502DU, będą oparte o procesory AMD Ryzen 5 3550H i Ryzen 7 3750H, które bazują na architekturze Zen+ i wykorzystują 12 nm proces technologiczny. We wpisie widać wyraźnie, że oba modele CPU są wyposażone w 4 rdzenie i 8 wątków, 6 MB pamięci L3 oraz TDP na poziomie 35 W. Ryzen 5 będzie taktowany zegarem 2,1 GHz do 3,7 GHz w boost, natomiast Ryzen 7 analogicznie 2,3 i 4,0 GHz. Mocniejszy z nich będzie posiadał układ graficzny AMD Vega 10 z taktowaniem 1400 MHz w trybie boost, natomiast drugi dostarczony będzie z grafiką Vega 8 z boost na poziomie 1200 MHz.

APU od AMD ze zintegrowaną Vegą i zewnętrzny układ graficzny NVIDII to dość niecodzienne połączenie, które może się dobrze sprawdzić.

Asus szykuje laptopy z AMD Ryzen 3000 i NVIDIA GTX 1660 Ti

Co jednak najciekawsze w tym wszystkim, APU Ryzen z serii 3000 zostaną sparowane z dodatkowym układem graficznym NVIDIA. Jest to dość interesujące połączenie i korzystne rozwiązanie. Ryzeny posiadają już przecież zintegrowany układ grafiki, a Asus do tego wszystkiego dołoży jeszcze dedykowaną kartę. TDP procesorów wynosi tutaj 35 W, co pozwoli na obniżanie poboru prądu oraz wydzielanie ciepła, jednocześnie przedłużając czas pracy na baterii. Klienci będą mogli wykorzystywać zintegrowane Vegi do codziennych zadań i grania w niewymagające tytuły, przełączając się na GTX 1660 Ti, gdy Vega będzie za słaba dla bardziej zasobożernych pozycji.

To jednak nie wszystko, bo według nieoficjalnych informacji, Asus szykuje również model GU502DV, w którym znajdzie się mocniejsza grafika w postaci GeForce RTX 2060. Na chwilkę obecną NVIDIA nie zapowiedziała mobilnej wersji GTX 1660 Ti. Jednakże według opublikowanego przecieku, pojawi się wersja Max-Q wspomnianego modelu. Wariant taki przeważnie cechuje się obniżonym TDP, co pozwala producentom na umieszczenie karty w cienkich laptopach gamingowych. Kosztem takiego zabiegu jest obniżenie zegarów, co skutkuje widocznym obniżeniem wydajności układu. Póki co czekamy z niecierpliwością na pierwsze wyniki wydajności tego mariażu AMD z NVIDIĄ oraz ceny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus szykuje laptopy z AMD Ryzen 3000 i NVIDIA GTX 1660 Ti

 0