Asus także ma swoje gogle VR - cena i specyfikacja

Asus także ma swoje gogle VR - cena i specyfikacja

Asus już wiosną sygnalizował, że przymierza się do wejścia na rynek VR i tajwański producent w końcu jest gotowy, by podzielić się z nami konkretami. Firma zaprezentowała na IFA swoje pierwsze gogle dedykowane platformie Windows Mixed Reality.

Sprzęt nazywa się Asus Windows Mixed Reality Headset i na tle konkurentów wyróżniać ma się przede wszystkim designem klasy premium, co przekłada się też na wyższą cenę. I nie chodzi tu jedynie o trójwymiarowy graniasty kształt przedniej części, ale także niską wagę poniżej 400 gramów. Twórcy obiecują też bardzo dobre zbalansowanie, by ciężar idealnie rozkładał się na naszej głowie, a poza tym zastosował antybakteryjną powłokę, która dbać ma o nasze zdrowie. Urządzenie dzięki swojemu designowi ma być bardzo wygodne nawet w czasie długich sesji, mobilne oraz łatwe w podłączeniu i użytkowaniu.

ASUS Windows Mixed Reality Headset to kolejne gogle dedykowane platformie mieszanej rzeczywistości, propozycja tajwańskiego producenta jest jedną z najdroższych, ale w zamian otrzymujemy design klasy premium

Pod względem funkcjonalności nie różni się jednak od innych zapowiedzianych już headsetów dla platformy Windows Mixed Reality, ponieważ wszystkie tego typu urządzenia bazują na wytycznych Microsoftu. Oznacza to, że otrzymujemy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli na oko i odświeżanie na poziomie 90 Hz. Asus zamiast stosować sensory wykrywające 6-stopniowy kierunek poruszania się użytkownika, postanowił postawić na dwie kamerki i LED-y umieszczone na kontrolerach ruchowych. Propozycja Asusa wyceniona została na 449 EUR, co oznacza, że będzie to jeden z droższych headsetów WMR. Dla przykładu Dell Visior wyceniony został przez Amerykanów na 350 USD lub 450 USD już z kontrolerami.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus także ma swoje gogle VR - cena i specyfikacja

 0