Asus Transformer Pro T304 - klon Surface Pro 4 w zabójczej cenie

Asus Transformer Pro T304 - klon Surface Pro 4 w zabójczej cenie

Komputery 2-w-1 są teraz niezwykle popularne. Asus od jakiegoś czasu wydaje produkty z bardzo udanej linii Transformer Pro. Właśnie poszerzył ją o model T304.

Naśladownictwo to najszczersza forma pochlebstwa. Asus po raz kolejny wzoruje się na Surface Pro 4 Microsoftu i dostarcza produkt niemal identyczny pod względem designerskim, czyli urządzenie w formie tabletu z charakterystyczną regulowaną w 155 stopniach podpórką oraz piórem i klawiaturą, z obudową wykonaną ze stopu magnezu i aluminium. Transformer Pro T304 wyposażony jest w 12,6-calowy ekran z matrycą IPS o rozdzielczości 2880 x 1920 (Asus używa określenia 3K) pikseli w formacie 3:2. Gęstość pikseli to 275 ppi. Producent chwali się 121% pokryciem gamutu sRGB (i 72% NTSC) oraz kątem widzenia na poziomie 178 stopni. Sprzęt waży około 816 gramów (bez klawiatury), czyli o 30-50 g więcej niż konkurencyjna hybryda giganta z Redmond. Grubość konstrukcji jest także porównywalna z ostatnim Surface Pro i wynosi ona 8,85 mm.

Asus Transformer Pro T304 wydaje się być ciekawą alternatywą na polu 2-w-1, lecz należy pamiętać, że w tym roku Microsoft definitywnie zaprezentuje Surface Pro 5.

Transformer Pro T304, jako urządzenie wydane półtora roku po produkcie Microsoftu, jest rzecz jasna wyposażone w nowsze procesory - są to CPU Kaby Lake w wersjach maksymalnie z i5-7200U i7-7500U oraz do 16 GB LPDDR3 RAM. Jeśli zaś chodzi o przestrzeń dyskową, najlepiej wyposażony wariant oferuje aż 1 TB PCIe x4 SSD. W kwestii złącz, mamy tutaj bogatszy wybór niż w Surface Pro 4 - jest jeden port USB 3.1 typu C, dodatkowy port USB 3.0, złącze HDMI (w przeciwieństwie do miniDisplayPort 1.2 konkurenta), czytnik kart SD oraz oczywiście minijack na słuchawki. Od strony audio, znajduje się tutaj zestaw mikrofonów a także układu Asus SonicMaster Premium z technologią Harman Kardon. System biometrycznego logowania Windows Hello jest obsługiwany za pomocą czytnika linii papilarnych, aczkolwiek brak informacji o kamerze obsługującej ten standard - wiadomo jedynie, że tylna legitymuje się rozdzielczością 8 MP. Nie wiadomo także czy Transformer Pro T304 posiada precision trackpad. W droższych modelach zastosowano podświetlenie klawiszy (coś, co Surface Type Cover ma w standardzie). Pióro obsługuje Windows Ink i tak, jak Surface Pen posiada 1024 stopnie czułości. Niestety nie przyczepia się magnetycznie do obudowy niczym jego microsoftowy odpowiednik. Dokładna cena wszystkich modeli nie jest jeszcze znana, ale wariant z procesorem Intel Core i5-7200U CPU, 8 GB RAM, i dyskiem SSD 256GB jest już dostępny na zamówienie w Stanach Zjednoczonych i kosztuje 1450 dolarów amerykańskich. Pierwsze partie sprzętu trafią do klientów w przeciągu 5-10 dni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus Transformer Pro T304 - klon Surface Pro 4 w zabójczej cenie

 0