ASUS TUF Dash F15 z niezapowiedzianym jeszcze GeForcem ujawniony na Amazonie

ASUS TUF Dash F15 z niezapowiedzianym jeszcze GeForcem ujawniony na Amazonie

Oficjalny sklep ASUSa na Amazonie umieścił w swojej ofercie nowy laptop z niezapowiedzianą jeszcze kartą graficzną. Mowa tu o modelu ASUS TUF Dash F15 z GeForcem RTX 3050 na pokładzie. Najwyraźniej tajwański producent przypadkowo umieścił ten laptop na swojej stronie internetowej z tym GPU, zanim NVIDIA oficjalnie zaprezentowała nową serię najsłabszych grafik z rodziny RTX. Na tę chwilę nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie Zieloni planują wypuścić swoje nowe budżetowe karty graficzne, ale można przypuszczać, że ich premiera nastąpi w okolicach debiutu procesorów Tiger Lake-H45 (te zadebiutować mają jeszcze w tym kwartale), co pozwoli producentom laptopów na odświeżenie swojej oferty tańszych modeli dla graczy.

Oficjalny sklep ASUSa na Amazonie umieścił w swojej ofercie nowy laptop z GeForcem RTX 3050 na pokładzie.

ASUS TUF Dash F15 z niezapowiedzianym jeszcze GeForcem ujawniony na Amazonie

ASUS TUF Dash F15 nie posiada jednak procesora Tiger Lake o TDP 45W, ale starszy wariant 11. generacji CPU Niebieskich o mocy 35W. Są to jednostki ograniczone do 4 rdzeni, a biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia z podstawowym modelem dla graczy, takie połączenie ma sens. Intel ogłosił, że seria H35 to jednostki dedykowane gamingowym komputerom, stanowiącym coś pomiędzy modelami ultrathin a high-endowymi komputerami. Ten laptop, który wygląda bardzo podobnie do serii ROG G15 i M15 ostatniej generacji, został zaprojektowany właśnie w ramach tych założeń.

W tej chwili wiemy tylko, że mobilna karta GeForce RTX 3050 będzie wyposażona w 2048 rdzeni CUDA i GPU GA107. Ten procesor nie był jeszcze używany przez firmę NVIDIA w żadnej innej samodzielnej karcie graficznej, więc nie jest do końca jasne, czego się po nim spodziewać. Można przypuszczać, że z 4 GB pamięci GDDR6 i 128-bitową magistralą jest przeznaczony do rozgrywki w 1080p w nieco mniej obciążających tytułach. Powinien więc świetnie sprawdzać się do obsługi popularnych gier sieciowych. ASUS nie podał ceny laptopa TUF Dash z RTX 3050, ale model o wyższej specyfikacji z i7-11370H i RTX 3060 kosztuje około 1500 EUR.

Oficjalny opis ASUS TUF Gaming Dash F15 FX516PC-HN002T ze strony producenta:

  • Notebook z wyświetlaczem FHD z częstotliwością odświeżania 144 Hz, o nowej konstrukcji, lekki i kompaktowy, o grubości zaledwie 19,9 mm.
  • Ulepszona technologia audio i system chłodzenia, długa żywotność baterii i możliwość ładowania przez port USB Type-C.
  • Wysoka wydajność dzięki procesorowi 11. generacji Intel Core i5-11300H, karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 3050 4 GB GDRR6, 8 GB pamięci DDR4-3200 RAM i 512 GB SSD PCIE.
  • Ultraszybkie i wygodne połączenie dzięki innowacyjnemu portowi Thunderbolt 4 i Intel Wi-Fi 6 (802.11ax), które zapewnia najbardziej stabilny sygnał.
  • Idealny dla poszukujących notebooka o najnowocześniejszym designie i wydajności, który zawsze będzie gotowy do działania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS TUF Dash F15 z niezapowiedzianym jeszcze GeForcem ujawniony na Amazonie

 0