ASUS ujawnił datę premiery Zenfone 11 Ultra

ASUS ujawnił datę premiery Zenfone 11 Ultra

Już w połowie następnego miesiąca swoją premierę będzie miał kolejny smartfon od ASUS. Firma ogłosiła dokładną datę premiery swojego nadchodzącego flagowca. Już teraz wiemy jaką specyfikację zaoferuje.

ASUS szykuje się do premiery swojego kolejnego smartfona. Ich ofertę rozszerzy Zenfone 11 Ultra. Teraz, na swoim profilu w serwisie X, firma zaprosiła na oficjalne ogłoszenie tego modelu podczas transmisji na żywo. Wydarzenie zaplanowane jest na czwartek 14 marca o godzinie 12:00. ASUS reklamuje model Zenfone 11 Ultra jako smartfon ze zintegrowaną sztuczną inteligencją. Promowanie urządzeń poprzez informację o wsparciu dla AI to bardzo częsta w ostatnim czasie praktyka i w zasadzie nie powinna już zaskakiwać. Nadchodzący flagowiec od ASUS będzie miał jednak znacznie więcej do zaoferowania.

Wydarzenie zaplanowane jest na czwartek 14 marca o godzinie 12:00.

Zenfone 11 Ultra

Warto podkreślić, że Zenfone 11 Ultra będzie miał sporo wspólnego z gamingowymi smartfonami marki, czyli ROG Phone 8 oraz ROG Phone 8 Pro. Jednym z takich elementów jest procesor Snapdragon 8 Gen 3. Towarzyszyć będzie mu 16 GB pamięci RAM typu LPDDR5X. Pamięć masowa to natomiast standard UFS 4.0. Treści będą wyświetlane na 6,78-calowym ekranie AMOLED. Jego rozdzielczość to 2400 x 1080 pikseli. Ekran zaoferuje też wspracie dla technologii LTPO 1-120 Hz, jednak maksymalna częstotliwość odświeżania wyniesie 144 Hz.

Aparaty, bateria i ładowanie

Urządzenie będzie posiadać łącznie 4 aparaty - pojedynczą jednostkę 32 MP z przodu (selfie) oraz 3 obiektywy z tyłu. W skład tylnych aparatów wchodzić będzie główny sensor IMX890 z rozdzielczością 50 MP, teleobiektyw 3x o rozdzielczości 32 MP i obiektyw ultraszerokokątny 13 MP 120°. Smartfon będzie zasilany z baterii o pojemności 5500 mAh ze wsparciem dla ładowania 65 W po kablu i 15 W bezprzewodowo.

Zenfone 11 Ultra będzie w swojej kategorii wyjątkowy, ponieważ posiada złącze audio 3,5 mm, które we flagowcach praktycznie całkowicie zostało wyparte. Pozostaje już zatem tylko jedno pytanie - ile trzeba będzie zapłacić za Zenfone 11 Ultra. Na ujawnienie oficjalnej wyceny pewnie będziemy musieli poczekać do 14 marca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ujawnił datę premiery Zenfone 11 Ultra

 0