ASUS umożliwia sterowanie RGB w Windowsie również na płytach głównych

ASUS umożliwia sterowanie RGB w Windowsie również na płytach głównych

ASUS wprowadził do swoich płyt głównych na chipsetach AMD 600 oraz Intel 700 kompatybilność z funkcją Windows Dynamic Lightning. Dzięki temu można sterować oświetleniem płyt z poziomu ustawień systemu.

 

Microsoft postanowił ułatwić nieco życie osobom posiadającym sprzęt komputerowy wyposażony w bogate oświetlenie LED. Już w zeszłym roku ogłoszona została nowa funkcja Windowsa 11 nazwana Dynamic Lighting. Znajduje się ona w ustawieniach dotyczących personalizacji systemu i pozwala użytkownikom na zsynchronizowanie podświetlenia komponentów oraz sterowania nim. Dzięki temu podświetlenie wspieranych urządzeń może być w prosty sposób kontrolowane z jednego miejsca zamiast z kilku dedykowanych aplikacji wypuszczonych bezpośredni przez producentów.

Modele bazujące na chipsetach AMD serii 600 oraz Intela serii 700 są teraz kompatybilne z Windows Dynamic Lightning.

W przypadku sprzętu ASUSa do tej pory wspierane były laptopy oraz słuchawki. Lista obsługiwanych urządzeń tej marki powiększyła się teraz o płyty główne. Modele bazujące na chipsetach AMD serii 600 oraz Intela serii 700 są teraz kompatybilne z Windows Dynamic Lightning. ASUS, jak wiele innych marek, posiada swoją własną aplikację do zarządzania RGB. I chociaż oferuje on więcej możliwości niż Dynamic Lightning to część osób może preferować sterowanie oświetleniem z jednego miejsca, z poziomu systemu operacyjnego.

Użytkownicy posiadający płyty główne ASUSa na chipsetach AMD 600 oraz Intel 700 mogą włączyć lub wyłączyć obsługę Dynamic Lightning w BIOS-ie. W tym celu należy udać się do zakładki "Advanced" i odnaleźć sekcję "LED lightning". Nie wiemy jednak czy ASUS domyślnie włącza tę funkcję.

Windows Dynamic Lightning oferuje użytkownikom bardziej podstawowe metody sterowania RGB. Wciąż można jednak zmienić kolor, wybrać animację oraz jej kierunek i prędkość, a także ustawić jasność oświetlenia.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS umożliwia sterowanie RGB w Windowsie również na płytach głównych

 0