Asus VG255H - monitor dla graczy konsolowych z AMD FreeSync

Asus VG255H - monitor dla graczy konsolowych z AMD FreeSync

Asus wypuścił już w tym roku kilka gamingowych monitorów, jednakże ich najnowszy model jest (przynajmniej w opisie) nieco inną konstrukcją, nić te, do których przywykliśmy.

Nowy monitor Asus VG255H jest sprzętem przeznaczonym dla graczy. Jednakże ten model jest dedykowany konkretnemu rodzajowi graczy, mianowicie tym, którzy grają na konsolach. Nie jest to do końca zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że monitory Asusa to podstawowy sprzęt używany podczas zawodów konsolowych. Społeczność  Fighting Game community skupiająca miłośników bijatyk jak Street Fighter, Tekken, Marvel vs. Capcom czy Soulcalibur, korzysta z modelu Asus VG245H ze względu na bardzo niski input lag, który jest niezwykle istotny w dynamicznych grach multiplayer, gdzie liczy się każda milisekunda. Teraz ASUS VG255H zdaje się kontynuować ten trend. ASUS VG255H to monitor o przekątnej 24,5 cala oferujący rozdzielczość Full HD 1920 x 1080. Do dyspozycji są dwa porty HDMI, dzięki czemu można podłączyć dwie konsole jednocześnie, bądź konsolę i inne urządzenie. Do tego dochodzi D-Sub i złącze słuchawkowe.

Czym (poza nazwą) monitor dla graczy konsolowych różni się od tego dla graczy PC? 

Monitor oferuje wsparcie dla technologii AMD FreeSync w zakresie od 40 do 75 Hz. Funkcja ta normalnie zarezerwowana jest dla gracz PC, jednak nowa aktualizacja od Microsoftu uaktywnia tę opcję również na konsolach  Xbox One S i  Xbox One X w wersji 2 i dla Xboksa One w wersji 1, które korzystają z podzespołów AMD. Monitor wyposażono w matrycę TN oraz szereg usprawnień jak podświetlenie Flicker-Free i tryb redukcji niebieskiego światła, certyfikowane przez TUV Rheinland. Czas reakcji (szary do szarego) to 1 ms, dynamiczny kontrast to 100 000 000:1, matryca potrafi wyświetlić 16,7 mln kolorów, pokrywając paletę NTSC w 72%. Oprócz tego Asus oferuje szereg udogodnień jak licznik FPS czy dodatkowy celownik. Oprócz tego producent przygotował kilka predefiniowanych ustawień dla różnych gier.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus VG255H - monitor dla graczy konsolowych z AMD FreeSync

 0