ASUS VivoPC X – malutki, ale wydajny komputer do gier i VR

ASUS VivoPC X – malutki, ale wydajny komputer do gier i VR

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafił nowy mini-komputer marki ASUS, model VivoPC X. Urządzenie cechuje się bardzo skromnymi gabarytami, a przy tym zapewnia podzespoły zdatne do uruchomienia najnowszych gier.

Dotychczas seria VivoPC kojarzyła się głównie z miniaturowym sprzętem klasy biurowej, jednakowoż najświeższy z jej przedstawicieli to sprzęt znacznie wyższego kalibru, który spokojnie można byłoby przypisać marce Republic of Gamers. Wymiary urządzenia wynoszą 260 x 76 x 280 mm, a jego waga to 2,2 kg. W tej wydawałoby się skromnej obudowie zaszyto m.in. 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-7300HQ o szczytowym taktowaniu 3,5 GHz, 16 GB pamięci operacyjnej DDR4-2400, kartę grafiki Nvidia GeForce GTX 1060 3 GB oraz 1-terabajtowy dysk twardy SATA. Co więcej, konfigurację można w każdej chwili rozszerzyć o nośnik półprzewodnikowy dzięki złączu M.2. Komponenty bazowe chłodzone są w systemie dwudrożnym, współtworzonym przez monolityczny radiator z wentylatorem osiowym na procesorze i oparty na ciepłowodach układ z wentylatorem promieniowym dla akceleratora grafiki.

ASUS VivoPC X prezentuje się niczym tańsza odmiana ROG GR8 II. Podzespoły są właściwie identyczne, ale brakuje podświetlenia i efektownej obudowy.

Za łączność odpowiadają kolejno Gigabit Ethernet, WiFi w standardzie 802.11ac i Bluetooth 4.1. Do tego dochodzi rozsądnie rozbudowany pakiet wyjść i wejść w składzie: 4x USB 3.1, 2x USB 2.0, 1x audio Jack 3,5 mm, 1x RJ45 LAN, 2x HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4 HDR. Całości dopełnia natomiast oficjalny certyfikat zgodności z goglami Oculus Rift, przeznaczonymi do odbioru Wirtualnej Rzeczywistości. Oczywiście producent deklaruje też wsparcie dla wszystkich funkcji wynikających bezpośrednio z możliwości zainstalowanych komponentów, czyli m.in. synchronizacji obrazu w standardzie Nvidia G-Sync czy szerokiego zakresu dynamiki. ASUS VivoPC X został wyceniony na 799 USD, co po przeliczeniu daje około 3160 złotych. Do tej kwoty należy zapewne doliczyć 23-procentowy podatek VAT, aczkolwiek zakup i tak wychodzi taniej niż w przypadku oferującego zbliżone komponenty ASUS ROG GR8 II. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS VivoPC X – malutki, ale wydajny komputer do gier i VR

 0