ASUS wchodzi na rynek wentylatorów do obudów. Poznajcie ROG Strix XF120

ASUS wchodzi na rynek wentylatorów do obudów. Poznajcie ROG Strix XF120

ASUS to producent, który kojarzy się głównie z laptopami, monitorami, płytami głównymi i kartami graficznymi. Firma jednak nieustannie stara się poszerzać swoją ofertą o kolejne kategorie produktów i w ostatnich latach postawiła także na peryferia, obudowy PC czy zestawy AIO do chłodzenia cieczą. Nie powinno więc dziwić, że tajwański producent po raz kolejny zdecydował się na wypłynięcie na nowe dla niego wody i próbuje swoich sił w wentylatorach do pecetowych obudów. Pierwszym tego typu produktem ASUSa jest 120 mm model ROG Strix XF120.

Tajwański producent po raz kolejny zdecydował się na wypłynięcie na nowe, dla niego, wody i próbuje swoich sił w wentylatorach do pecetowych obudów.

ROG Strix XF120 to wentylator z górnej półki. Podobnie bowiem jak ML120s od Corsair, produkt ASUSa wykorzystuje łożysko MagLev, wzmocniony materiał z włókna szklanego, rowkowane łopatki wentylatora z zaokrąglonymi krawędziami i podkładki antywibracyjne. Nie powinniśmy też narzekać na zakres roboczy XF120, ponieważ potrafi on pracować z minimalną wartością obrotów na minutę 250, a maksymalna wartość RPM wynosi 1800. To praktycznie idealne prędkości dla wentylatora do obudowy, tym bardziej, że nie musi on pracować z taką samą prędkością co w przypadku wentylatora CPU. 

ASUS wchodzi na rynek wnetylator do obudów. Poznajcie ROG Strix XF120

Produkt ASUSa może pochwalić się naprawdę dobrą specyfikacją, nawet w porównaniu do takich wentylatorów Silent Wings 3 od Be Quiet! czy XF120 od Fractal Design Venturi, gdyż oferuje podobną wydajność przy niższym poziomie generowanego hałasu. Więksi rywale, tacy jak Corsair i jego ML120, potrafią zapewnić lepsze parametry chłodzenia. Ten model ma jednak znacznie większy zakres RPM i jest zoptymalizowany pod kątem przepływu powietrza i ciśnienia statycznego, podczas gdy XF120 jest zoptymalizowany wyłącznie pod kątem przepływu powietrza. Niemniej jednak wejście ASUSa na ten segment rynku wygląda obiecująco, choć z opinią lepiej wstrzymać się do momentu aż poznamy cenę XF120 i będziemy mogli przetestować ten model.

Specyfikacja XF120:

  • Akustyka: 22,5 dba
  • Przepływ: 62,5 CFM 
  • Ciśnienie statyczne: 3,7 mmH20
  • Żywotność: 400 000 godzin

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS wchodzi na rynek wentylatorów do obudów. Poznajcie ROG Strix XF120

 0