Asus wkrótce zaprezentuje laptop z serii ROG z Ryzenem

Asus wkrótce zaprezentuje laptop z serii ROG z Ryzenem

Już wkrótce odbędą się targi technologiczne Computex. Wtedy też zobaczymy pierwszego laptopa wyposażonego w procesor Ryzen. Jego producentem jest firma Asus.

O istnieniu mobilnych wersji Ryzenów wiemy już od jakiegoś czasu, a szczegóły na ten temat poznaliśmy wcześniej w tym tygodniu na konferencji AMD Financial Analyst Day. Tymczasem Asus opublikował krótką zajawkę w formie klipu na kanale swojej marki Republic of Gamers, na YouTube. W klipie wyeksponowane jest logo Ryzena na tle laptopa Asus ROG. Obrazowi akompaniuje tekst "Something Has Awakened" (coś się przebudziło). Tajwańska firma nie powiedziała wprost, że chodzi o gamingowego laptopa z najnowszym procesorem AMD, ale intencje są klarowne. Szczegóły mamy poznać na targach Computex 2017, które zaczynają się już 30 maja i potrwają do 3 czerwca.

Porównanie Ryzen Mobile z APU 7. generacji

Mobilne wersje procesorów Ryzen będą dostępne w formie APU, łączącym architekturę CPU Zen wraz z układami GPU Vega. Takie połączenie zdaniem producenta pomoże uzyskać odpowiednio 50% i 40% wzrost wydajności względem procesora oraz układu graficznego w porównaniu do APU Bristol Ridge. Niezwykle istotny jest także pobór mocy, który ma być o połowę niższy niż w przypadku poprzednika. Partnerstwo firmy ASUS wraz z AMD pod szyldem ROG sugeruje, że Czerwoni mierzą w wysoką półkę, a więc entuzjastów i zapalonych graczy. Czy uda im się po raz pierwszy nawiązać na tej płaszczyźnie walkę z Nvidią? Tego dowiemy się dopiero w trzecim kwartale tego roku, kiedy to AMD spodziewa się, że pierwsze laptopy z mobilnymi Ryzenami trafią do sklepów. W międzyczasie warto mieć oko na zbliżającą się konferencję firmy w trakcie targów Computex.

Komentarze do: Asus wkrótce zaprezentuje laptop z serii ROG z Ryzenem