Asus wprowadza do sprzedaży płytę główną EX-A320M

Asus wprowadza do sprzedaży płytę główną EX-A320M

W czasach ogólnodostępnego internetu kafejki internetowe nie są czymś, co często spotykamy. Szczególnie kafejki internetowe dla graczy. Zdarzają się jednak wyjątki i właśnie z myślą o nich Asus wprowadza na rynek płytę główną dla graczy A320M, o sockecie AM4.

Zbudowana w oparciu o format micro-ATX, płyta wyposażona jest w cztery gniazda pamięci DIMM obsługujące nawet do 64 GB pamięci DDR4 pracujące w dual-channel, jedno gniazdo PCI-Express 3.0 x16, posiadające metalowe zbrojenie, dzięki któremu jest znacznie wytrzymalsze od domyślnych rozwiązań, jedno złącze PCI-Express 2.0 x1, a także PCI-Express x4. Pamięć masową, podłączyć możemy dzięki złączu M.2 NVMe o prędkości do 32 Gb/s i 4 złączach SATA 3, osiągających prędkość nawet do 6 Gb/s. Połączenie z internetem możemy uzyskać dzięki interfejsowi Ethernet, obsługiwanym przez kontroler Realteka RTL8111H (wyposażonym w ochronę przeciwprzepięciową LAN GUARD), podczas gdy za dźwięk odpowiada Realtek ALC887 CODEC z trzema złączami wejścia/wyjścia minijack.

Asus, wraz z płytą główną A320M, wychodzi naprzeciw potrzebom właścicieli kafejek internetowych dla graczy i przedstawia nam płytę wyposażoną w środki utrudniające kradzież


Za łączność USB odpowiada 6 portów USB 3.0, posiadających wyższą tolerancję na przepięcia, dzięki czemu unikniemy uszkodzeń spowodowanych przez podłączanie wielu różnych urządzeń. Płyta pobiera moc, poprzez połączenie dwudziestocztero pinowego złącza ATX i ośmio pinowego złącza EPS. Pozwala nam na sześciofazową regulację napięcia dla procesora, niestety bez możliwości jego podkręcenia. Ponadto wyposażona jest w środki utrudniające kradzież modułów pamięci czy karty graficznej. Płyta zrobiona jest w czarno-czerwonej kolorystyce, której charakteru dodaje światło RGB znajdujące się w jej lewej, dolnej części. Dodatkowo światła te, jak i cała płyta, są wspierane przez technologię Aura Sync, dzięki czemu możemy je spersonalizować, a następnie podziwiać przez okno panelu bocznego obudowy. Wymiary płyty wynoszą 244 × 244 mm, a jej cena nie jest jeszcze znana.

 

Komentarze do: Asus wprowadza do sprzedaży płytę główną EX-A320M