Asus wprowadza kartę ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition. Cała na biało...

Asus wprowadza kartę ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition. Cała na biało...

"Kolejna zima a śniegu nima..." - śpiewał Kazik Staszewski. O ile na pogodę nie mamy żadnego wpływu, to jednak niektórzy gracze mogą jeszcze mieć białe święta. Asus oficjalnie wypuścił nową kartę  ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition, która wyróżnia się potężnym GPU oraz niecodzienną kolorystyką - konstrukcja jest niemal cała biała. Nowy ROG Strix RTX 2080 Ti jest wyposażony w całkowicie białą osłonę wentylatorów, backplate, ramę i same wentylatory. RGB zintegrowane z osłoną wentylatora zapewnia całkowicie niestandardową konfigurację oświetlenia, którą można kontrolować za pomocą oprogramowania Aura Sync w celu synchronizacji z muzyką i zmianami temperatury GPU. Dostępna jest również duża liczba wstępnie skonfigurowanych wzorów i kolorów statycznych. Alternatywnie Asus udostępnia przycisk całkowicie wyłączający oświetlenie RGB.

Nowa propozycja od Asusa skierowana jest do miłośników wydajności i białych podzespołów w PC.

Asus ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition nie tylko zyskuje nowy wygląd, ale także zapewnia wzrost wydajności dzięki selekcji GPU. ASUS wybiera tylko te chipy, które zapewniają odpowiedni poziom fabrycznego OC rdzenia i pamięci oznaczają, że użytkownicy będą mogli otrzymać najwyższą wydajności z tej wysokiej klasy karty graficznej - oczywiście mówimy o ustawieniach fabrycznych. Dzięki Dual Bios użytkownicy mogą przełączać między trybem wydajności a trybem cichym. Tryb wydajności przyspiesza wentylatory, aby utrzymać bezpieczną temperaturę pracy, podczas gdy tryb cichy zapewnia tą samą wydajność układu, jednak z większą kulturą pracy. Co zatem je różni? W trybie wydajności taktowanie rdzenia GPU wzrośnie do 1770 MHz z limitem mocy 300 W, by zapewnić więcej miejsca na dodatkowe podkręcanie.

Wzrost wydajności wiąże się z wyższą temperaturą. Asus ma to pod kontrolą dzięki radiatorowi z sześcioma rurkami cieplnymi i precyzyjnie obrobioną powierzchnią styku - Asus MaxContact Technology, który rzekomo zapewnia do 2x większy kontakt z rdzeniem GPU w celu poprawy transferu ciepła - mówiąc prościej radiator jest płaski i wypolerowany. Oprócz mocnego radiatora, ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition zawiera trzy wentylatory Axial z mniejszym łożyskiem, co umożliwia wydłużenie łopatek. Asus ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition ma szerokość 2,7 PCIe i wyprodukowano go z wykorzystaniem  Auto-Extreme - zautomatyzowanej technologii produkcji, która pozwala na zakończenie całego lutowania w jednym przejściu, zmniejszając obciążenie termiczne komponentów. Komponenty zasilające Super Alloy Power II,  DrMOS i dławiki ze stopu aluminium mają zapewniać ROG Strix RTX 2080 TI White Edition maksymalne osiągi, a to wszystko za jedyne 1600 euro. Premiera karty już wkrótce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus wprowadza kartę ROG Strix RTX 2080 Ti White Edition. Cała na biało...

 0