Asus wprowadza też płytę główną z serii Expedition

Asus wprowadza też płytę główną z serii Expedition

Niedawno pisaliśmy o karcie graficznej GTX 1070 z serii Expedition. Teraz do linii wytrzymałych urządzeń dołącza także płyta główna na układzie B150M.

Urządzenia z serii Expedition mają być bardziej trwałe od pozostałych. Ma to się przekładać na dłuższą żywotność. Asus zapewnia, że wszystkie sprzęty są poddawane rygorystycznym testom, aby spełniły oczekiwania. Powstają przede wszystkim z myślą o kafejkach internetowych i innych przybytkach, w których komputery są mocno eksploatowane.

Płyta główna wyposażona jest w chipset B150M oraz podstawkę LGA1151. Obsługuje dwukanałowe pamięci DDR3-1866, maksymalnie 16 GB (2 x 8 GB). Wyposażona jest w jeden slot PCI-Express 3.0 x16 oraz dwa PCI-Express 3.0 x1. Płyta pozwala na podłączenie do czterech dysków SATA 6 Gb/s oraz aż ośmiu złączu USB 3.0 (sześć z tyłu i dwa z przodu).

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że nowa płyta Asusa z serii Expedition będzie oferowana w rozmiarze micro-ATX. Ma 24-pinowe złącze zasilania ATX, 8-pinowe EPS oraz 7-fazową sekcję zasilania VRM. Obsługuje 6-kanałowy dźwięk HD (5.1) z Crystal Audio 2. Nie zabrakło także tradycyjnych portów PS/2 do podłączenia klawiatury lub myszki.

Asus na razie nie zdradził ceny nowej płyty. Na ten moment nie wiadomo też, czy w ogóle będzie dostępna w sprzedaży w Europie. Karty graficzne z serii Expedition najprawdopodobniej trafią na sklepowe półki w sklepach w Azji, więc podobnie może być z płytą główną.

Asus B150M Expedition

Asus B150M Expedition

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus wprowadza też płytę główną z serii Expedition

 0