ASUS: Wysokie ceny GPU spowodują wzrost sprzedaży laptopów gamingowych

ASUS: Wysokie ceny GPU spowodują wzrost sprzedaży laptopów gamingowych

W temacie laptopów gamingowych Asus ma zdecydowanie wiele do powiedzenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to jeden z liderów na rynku w tym segmencie.

Firma ta wydała dość ciekawe oświadczenie, którego z pewnością wiele osób nie brało pod uwagę. Mówiąc w skrócie, Asus uważa, że ciągły wzrost cen kart graficznych oraz ich kiepska dostępność spowodują, że klienci odwrócą się od standardowych komputerów i jeszcze przychylniej będą patrzeć na laptopy dla graczy. Każdy, nawet jeśli nie interesuje się sytuacją na rynku podzespołów komputerowych, z pewnością wie, jak mocno szalały ceny GPU na przestrzeni ubiegłego roku. Ogromne zapotrzebowanie jakie generuje rynek górniczy przerosło producentów GPU, zmuszając ich nawet do wydawania specjalnych oświadczeń, w których zapowiadają, że robią co tylko mogą, by zapewnić odpowiednią ilość towaru na rynku.

Przy obecnych cenach podzespołów komputerowych, laptopy gamingowe mogą zyskać na popularności

Karty graficzne są bardzo drogie. Próba złożenia własnego komputera z przynajmniej średniego pułapu wydajnościowego to koszt co najmniej kilkuset złotych większy niż było to jeszcze dwanaście miesięcy temu. Jeśli zestawy komputerowe zbliżają się cenowo do laptopów przeznaczonych dla graczy, to czemu nie przejść na mobilne rozwiązania? Oczywiste jest, że standardowe skrzynki pod biurkiem mają swoich zagorzałych zwolenników pośród graczy, jednakże przy obecnym pułapie cenowym, wiele osób może zmienić swoje poglądy. Asus uważa, że dzięki takiej sytuacji wzrośnie sprzedaż laptopów gamingowych i przewiduje zwiększenie liczby sprzedanych sztuk o 500000 w porównaniu do roku ubiegłego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS: Wysokie ceny GPU spowodują wzrost sprzedaży laptopów gamingowych

 0