ASUS zapowiada trzy nowe monitory OLED dla graczy, w tym pierwszy 4K

ASUS zapowiada trzy nowe monitory OLED dla graczy, w tym pierwszy 4K

Na targach Gamescom 2023 firma ASUS zaprezentowała trzy zupełnie nowe monitory ROG, w tym pierwszy na świecie 32-calowy panel QD-OLED 4K dla graczy.

ASUS ROG SWIFT PG32UCDM to pierwszy na świecie 32-calowy panel QD-OLED obsługujący rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli). Panel ten charakteryzuje się wysoką częstotliwością odświeżania 240 Hz i czasem reakcji zaledwie 0,03 ms, a jego jasność wynosi 1000 nitów. Jest to płaski wyświetlacz, który doskonale sprawdzi się u użytkowników, którzy nie przepadają za zakrzywionymi monitorami i obsługuje technologie adaptacyjnej synchronizacji od AMD (FreeSync), jak i NVIDII (G-Sync).

 

ASUS chwali się tu także innowacyjnymi radiatorami, które mają zwiększyć obszar rozpraszania ciepła w nowych monitorach ROG Swift, a także dodaje dodatkowe aluminiowe backplate'y i podkładki termiczne, które mają jeszcze poprawić chłodzenie. Producent nie wspomina nic na temat wentylatorów, więc nowości mogą pracować bezgłośnie. Dodano także nową warstwę grafenu, która zmniejsza ryzyko spalenia. Co więcej, w najnowszych modelach dodano także technologię Power Delivery o mocy 90 W. 

 

Druga nowość, ASUS ROG SWIFT PG34WCDM, to 34-calowy model z zakrzywionym panelem OLED o rozdzielczości 3440 × 1440 pikseli z częstotliwością odświeżania 240 Hz, czasem reakcji 0,03 ms i jasnością 1300 nitów. Ten monitor jest wyposażony w technologię AMD Freesync Premium Pro i może posiadać certyfikat G-Sync Compatible, choć wymaga to potwierdzenia. Oba monitory mają zostać wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2024 r., a ceny mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie.

 

Ostatnia z propozycji to ASUS ROG SWIFT OLED PG49WCD z ultraszerokim zakrzywionym panelem QD-OLED o przekątnej 49 cali, częstotliwości odświeżania 144 Hz i czasie reakcji 0,03 ms. Ten kolos do gier będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 1499 USD na początku czwartego kwartału 2023 r.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS zapowiada trzy nowe monitory OLED dla graczy, w tym pierwszy 4K

 0