Asus zapowiedział drugą generację swojego gamingowego smartfona ROG Phone

Asus zapowiedział drugą generację swojego gamingowego smartfona ROG Phone

ROG Phone II zapowiada się na niekwestionowanego króla wydajności, ale i wymarzony telefon dla miłośników mobilnego grania. Tajwański producent zadbał jednak nie tylko o hardware, w tym dedykowane akcesoria, ale i software, a to za sprawą współpracy z deweloperami gier. Urządzenie zaprojektowano zaś zarówno pod kątem hardcore’owych graczy (jeśli takowi w ogóle korzystają z telefonów do grania) oraz użytkowników Androida oczekujących topowej wydajności. Dlatego też możemy się tu przełączać pomiędzy niemal czystym androidowym interfejsem oraz skoncentrowanym na graczach ROG UI (ten posiada specjalne gamingowe tryby, choćby do obsługi 120 Hz ekranu czy podniesienia wydajności oraz wyłączenia powiadomień, które mogą przeszkadzać w czasie gry). Dualność natury tego sprzętu widać także w jego designie, gdyż jego szerokość udało się utrzymać poniżej 78 mm, by wygodnie można było korzystać ze smartfona w jednym ręku, ale Asus zoptymalizował wszystko pod kątem użytkowania z poziomej orientacji.

Tajwański producent zadbał jednak nie tylko o hardware, w tym dedykowane akcesoria, ale i software, a to za sprawą współpracy z deweloperami gier

Asus właśnie zapowiedział drugą generację swojego gamingowego smartfona

Asus ROG Phone II wyposażony został w 6,59-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Co jednak istotniejsze, jego odświeżanie wynosi 120 Hz, a czas reakcji to tylko 1 ms (można korzystać także z trybu 60 Hz i 90 Hz). Sensor dotykowy charakteryzuje się zaś próbkowaniem 240 Hz, co gwarantuje niższe opóźnienia dotyku niż w iPhone XS Max. Poza tym wyświetlacz może się pochwalić wsparciem dla 10-bitowego HDR i wysokim pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3 (108%) z bardzo niskim średnim błędem Delta E (poniżej 1). Sercem urządzenia jest nowy procesor Snapdragon 855 Plus, czyli uprawniona wersja topowego SoC Qualcomm (jest to pierwszy smartfon z tym układem). Jeśli zaś chodzi o pamięć, otrzymujemy 12 GB RAM typu LPDDR4X oraz aż 512 GB na dane w technologii UFS 3.0, co gwarantuje bardzo szybkie wczytywanie gier i aplikacji. Producent zadbał również o stosowne chłodzenie z trójwymiarową komorą parową.  

Asus zapowiedział drugą generację swojego gamingowego smartfona ROG Phone

Smartfon otrzymał frontowe głośniki stereo z obsługą DTS:X Ultra, więc symulują one wielokanałowe audio. Te podobno są 2,5 x głośniejsze niż w poprzednim telefonie marki ROG. Ulepszenia doczekały się też AirTriggers i teraz możemy oprzeć palce na tych pojemnościowych przyciskach, jak na prawdziwych spustach, a one będą w stanie wyczuć, kiedy rzeczywiście chcemy je nacisnąć (rozpoznają także gest przeciągnięcia). Asus ponadto zastosował dwa silniczki wibracji, po jednym na stronę - te mogą być wykorzystywane przez gry do kierunkowego sygnału haptycznego. Skrócono także opóźnienia wibracji do 20 ms. Nie zabrakło też złącza minijack, które charakteryzuje się mniejszymi opóźnieniami, a to za sprawą kodeka aptX LL. Warto wspomnieć również o czterech mikrofonach, które gwarantują czysty dźwięk, niezależnie od tego jak trzymamy telefon (przydatne podczas streamingu lub gry zespołowej).  

Asus zapowiedział drugą generację swojego gamingowego smartfona ROG Phone

Nie powinniśmy również narzekać na możliwości fotograficzne tego telefonu, ponieważ te powinny prezentować się bardzo podobnie do ZenFone’a 6. Oznacza to podwójny aparat tylny z 48 MP sensorem głównym i 13 MP szerokokątnym. Z przodu znajdziemy zaś 24 MP kamerkę do selfie, która także została przystosowana do używania w trybie krajobrazowym. Asus pamiętał o precyzyjnym rozmieszczeniu anten, które gwarantować mają niskie opóźnienia i wysoką przepustowość Wi-Fi. Podobnie jak ostatnio, znajdziemy tu także mnóstwo dedykowanych akcesoriów. Wraz z telefon otrzymamy bowiem AeroActive Cooler II, który jest cichszy (24 dB) od poprzednika i obniża temperaturę obudowy aż o 5°C, a nakładka ta posada też podpórkę, co pozwala na postawienie telefonu na blacie i korzystanie np. z bezprzewodowego kontrolera. ROG Kunai Gamepad to z kolei ewidentnie inspiracja Nintendo Switch, która oferuje podobne tryby grania - otrzymujemy bowiem kontrolery, które możemy przyczepić z boku telefonu lub połączyć ze sobą, by korzystać jak z bezprzewodowego pada. W tym drugim przypadku możemy sięgnąć po jedną ze stacji dokujących - Pro Dock lub Mobile Desktop Dock, które pozwalają przekierować obraz na TV. Skorzystać możemy również z TwinView Dock II, które dodaje drugi ekran, wentylator do chłodzenia i baterię o pojemności 5000 MHz. Sam Asus ROG Phone II posiada wbudowany akumulator o pojemności 6000 mAh i posiada opcję szybkiego ładowania o mocy 30 W (HyperCharge). Asus nie zdradził jeszcze ceny urządzenia, ale poprzednik kosztował 899 USD, więc spodziewać można się nawet wyższej kwoty.

asus

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus zapowiedział drugą generację swojego gamingowego smartfona ROG Phone

 0