Asus ZenFone 8 Mini dostrzeżony w Geekbench. Flagowiec dla fanów kompaktowych smartfonów

Asus ZenFone 8 Mini dostrzeżony w Geekbench. Flagowiec dla fanów kompaktowych smartfonów

Nie da się ukryć, że smartfony w ostatnich latach bardzo mocno się rozrosły, co stało się praktycznie gwoździem do trumny tabletów (a przynajmniej tych w mniejszych rozmiarach). Wiele osób wciąż jednak nie może pogodzić się z tak dużymi telefonami, a sytuacji na pewno nie pomaga fakt, że na rynku brakuje bardziej kompaktowych modeli z górnej półki i chcąc posiadać high-endowy smartfon przeważnie skazani jesteśmy na sprzęt z ekranem mierzącym grubo powyżej 6 cali. Producenci niechętnie tworzą takie urządzenia i to z prostego powodu. Okazuje się bowiem, że zapotrzebowanie na nie jest znacznie niższe, niż się wydaje, co udowadnia np. ostatnia seria iPhone'ów, gdzie wariant mini sprzedaje się najsłabiej i znacznie poniżej oczekiwań Apple. Niemniej, jest to pewna nisza, którą część producentów chce zagospodarować.

Seria smartfonów ZenFone 8 oferowana będzie w trzech rozmiarach, gdzie najmniejszy otrzyma ekran o przekątnej 5,9 cala.

Jednym z nich jest Sony, chociaż jego serię Xperia 5, gdzie najnowszy model mierzy już 6,1 cala trudno uznać za kompaktową. Wygląda jednak na to, że Asus również zamierza spróbować swoich sił na tym polu i jego nadchodząca seria smartfonów ZenFone 8 oferowana będzie w trzech rozmiarach, gdzie najmniejszy wyposażony będzie w ekran o przekątnej 5,9 cala. Przy obecnie stosowanych proporcjach wyświetlaczy powinno przełożyć się to na naprawdę zgrabny telefon. ZenFone Mini (ASUS_I006D) przyłapany został właśnie w bazie danych popularnego benchmarku Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy chociaż część jego specyfikacji. 

ZenFone 8 Mini napędzany będzie przez procesor Snapdragon 888 wraz z 16 GB pamięci RAM, co przełożyło się na imponujące wyniki zarówno w teście jednordzeniowym (1123 punktów), jak i wielordzeniowym (3681 punktów). Opierając się na wcześniejszych plotkach, telefon powinie otrzymać także 64-megapikselową kamerę główną (Sony IMX686) wraz z jednostką z nowym sensorem Sony IMX663. Telefon zapewni również szybkie ładowanie o mocy 30 W. Oczekuje się też, że wszystkie telefony ZenFone z serii 8 będą wyposażone w wyświetlacze OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz i rozdzielczości FHD+. Do Mini dołączą Zenfone 8 Pro (ASUS_I004D), a także Zenfone Flip, który może zachować charakterystyczny składany aparat z modelu ZenFone. S

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ZenFone 8 Mini dostrzeżony w Geekbench. Flagowiec dla fanów kompaktowych smartfonów

 0