Asus ZenScreen - lekki, składany monitor Full HD do laptopa

Asus ZenScreen - lekki, składany monitor Full HD do laptopa

W zeszłym roku na targach IFA firma Asus zaprezentowała ZenScreen MB16AC - przenośny monitor do laptopa. Właśnie teraz urządzenie trafiło do sprzedaży.

ZenScreen odznacza się gabarytami - waży zaledwie 780 gramów, a jego grubość wynosi 8 milimetrów. Producent zapewnia, że akcesorium idealnie nadaje się jako drugi ekran do prezentacji, bądź zwiększenia produktywności, jak to często ma miejsce w przestrzeni desktopowej, gdzie w pewnych profesjach układy wielomonitorowe są często spotykane. Ekran o przekątnej 15,6 cala dostarcza rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, a Asus zapewnia, że odwzorowanie przestrzeni kolorów jest "niesamowite", a dostawca sprzętu obiecuje szeroki kąt widzenia, w czym pomoże zastosowany tutaj panel IPS.

Asus ZenScreen to lekkie i wszechstronne urządzenie, które może przydać się do prezentacji bądź zaawansowanego multitaskingu przy jednoczesnym zachowaniu mobilności.

Przenośny monitor Asusa potrafi zmieniać orientację między widokiem pionowym a poziomym i dołączony jest do niego rysik, co daje namiastkę funkcjonalności Surface Pro. Ponadto znajdziemy tutaj port USB typu C, dzięki czemu pojedynczy kabel zapewni nam zarówno obraz, jak i zasilanie. W razie braku takiego kabla, dołączono przejściówkę na USB-A. Ergonomię i wszechstronność ZenScreen podkreśla także zmyślny design ze składaną podpórką. Sprzęt już jest dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych gdzie ustalono jego cenę na 250 USD. Urządzenie powinno także wkrótce trafić do europejskich sklepów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ZenScreen - lekki, składany monitor Full HD do laptopa

 0