ASUS ZenScreen MB16AC – przenośny monitor

ASUS ZenScreen MB16AC – przenośny monitor

Rynek technologiczny widział już setki szalonych pomysłów, ale jeśli wciąż uważacie, iż nic nie jest w stanie Was zaskoczyć, to lepiej zapnijcie pasy. Oto ASUS ZenScreen MB16AC - urządzenie reprezentujące niezbyt popularny, choć coraz szybciej rozwijający się segment przenośnych monitorów.

ASUS ZenScreen MB16AC ma 15,6-calową matrycę typu IPS o rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pikseli, którą pokryto powłoką typu Glare. Innymi słowy: błyszczącą. Zgodnie z danymi producenta kontrast statyczny wynosi 800:1, natomiast maksymalna luminancja - 220 cd/m2. Wyświetlacz komunikuje się ze źródłem za pomocą złącza USB 3.0 typu C, czuwającego zarówno nad transmisją sygnału wideo, jak i zasilaniem. Całość zamknięto w bardzo smukłej obudowie, mierzącej 8 milimetrów grubości i ważącej 780 gram. Jak przystało na monitor tej marki, ASUS ZenScreen MB16AC został wyposażony w kilka różnych profili obrazu, m.in. do pracy po zmroku. Dodatkowo, wewnętrzne oprogramowanie umożliwia sprawne przełączanie pomiędzy trybem horyzontalnym a wertykalnym. Typowe zużycie energii nie przekracza ponoć 8 W.

ASUS ZenScreen MB16AC to 15,6-calowy monitor o grubości nieprzekraczającej 8 milimetrów i wadze 780 gramów, który bez problemu zabierzemy ze sobą w podróż.

Monitor będzie oferowany w zestawie z rozkładanym etui, pełniącym nie tylko rolę ochronną, ale także umożliwiającym ustawienie sprzętu w wybranej pozycji, którego grubość ma nie przekroczyć milimetra. Producent zachwala swój sprzęt, nazywając go najbardziej kompaktowym spośród wszystkich monitorów przenośnych. Potwierdzona lista kompatybilności obejmuje komputery i tablety z systemem Windows, jak również notebooki marki Apple działające pod kontrolą OS X. Niestety na ten moment nie wiadomo nic na temat ewentualnej obsługi systemu Android, choć wydaje się ona niezwykle mało prawdopodobna z uwagi na brak samodzielnego zasilania. Co więcej, nie znamy również ostatecznej ceny urządzenia. Opublikowana w dniu wczorajszym zajawka potwierdza za to zbliżającą się wielkimi krokami premierę. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ZenScreen MB16AC – przenośny monitor

 0