Asus zobowiązuje się naprawić usługę gwarancyjną. To reakcja na powszechną krytykę

Asus zobowiązuje się naprawić usługę gwarancyjną. To reakcja na powszechną krytykę

Asus zobowiązał się do gruntownej zmiany procesów obsługi klienta, w tym do zwrotu kosztów użytkownikom, którzy musieli ponieść niepotrzebne opłaty za naprawy. Jest to reakcja na nagłośnienie licznych nieprawidłowości.

Firma podjęła to zobowiązanie w odpowiedzi na doniesienia Gamers Nexus, który nagłośnił problemy gwarancyjne napotykane przez klientów Asusa. Problemy te obejmowały skandaliczne opłaty za naprawy, które powinny być objęte gwarancją. Chociaż Asus przeprosił za te problemy już w zeszłym miesiącu, obiecując wprowadzenie reform, Gamers Nexus poszedł dalej. Spotkali się z przedstawicielami Asusa na targach Computex w Tajpej, naciskając na producenta, aby wprowadził konkretne ulepszenia.

Producent komputerów i podzespołów PC obiecuje wprowadzenie zmian po spotkaniu z Gamers Nexus.

W odpowiedzi Asus zobowiązał się do wdrożenia kilkunastu zmian. Firma planuje zwrócić klientom koszty „niepotrzebnych napraw, które musieli zaakceptować, aby uzyskać gwarancję naprawy”, w tym przypadki, gdy naprawy błędnie sklasyfikowano jako „uszkodzenia spowodowane przez klienta”. Obejmuje to zwroty kosztów robocizny, podatków i wysyłki. Aby ułatwić proces zwrotów, Asus uruchomi nową skrzynkę e-mail pod adresem [email protected], gdzie dotknięci konsumenci mogą zgłaszać problemy gwarancyjne, które zostały niewłaściwie rozwiązane.

Kolejną ważną zmianą jest usunięcie przez Asus możliwości oznaczania produktów jako „uszkodzenia spowodowane przez klienta” bez wcześniejszego przejrzenia przez zespół firmy. Dodatkowo, Asus tworzy nowe centrum wsparcia, które umożliwi klientom wybór między naprawą a szybszą wymianą na odnowiony produkt.

W godzinnym wideo z Gamers Nexus, Galip Fu, dyrektor marketingu Asusa ds. komputerów konsumenckich, wydał kolejne przeprosiny. „Wiemy, że popełniliśmy błąd” - powiedział. Gamers Nexus planuje monitorować politykę gwarancyjną firmy przez następne sześć do 12 miesięcy, aby upewnić się, że Asus dotrzymuje słowa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus zobowiązuje się naprawić usługę gwarancyjną. To reakcja na powszechną krytykę

 0