Asustor ADM 3.1 szybki i pojemny dysk

Asustor ADM 3.1 szybki i pojemny dysk

W nowej wersji systemu operacyjnego ADM 3.1 Beta dla dysków sieciowych NAS producent obiecuje wprowadzić prostsze zarządzanie kontami i hasłami do nich, rozwiązanie niespójności danych oraz połączenie zalet dysków HDD z SDD.

Szybkości dysków talerzowych, jak wiadomo, nie można porównać z prędkością oferowaną przez dyski SSD. Niestety te drugie nie są wolne od wad, a główną z nich jest oferowana przez nie znacznie mniejsza pojemność w porównaniu do dysków HDD. Firma Asustor chce rozwiązać ten problem za pomocą połączenia zalet obu urządzeń przy pomocy funkcji przechwytywania SSD. Jak podaje producent opcja ta będzie dostępna jedynie w modelach Asusor NAS z serii AS31/32/50/51/61/62/63/64/70. To dzięki temu rozwiązaniu NAS zapisze na dysku SSD wyłącznie często używane pliki, a użytkownik uzyska szybki dostęp do swoich najważniejszych danych, unikając zapełnienia dysku SSD mniej istotnymi informacjami.

Teraz NAS zapisze na dysku SSD wyłącznie najczęściej używane pliki, dzięki czemu unikniemy zapełnienia dysku mniej istotnymi plikami

dysk

Kolejną innowacją w ADM 3.1 jest LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), to program, którego głównym zadaniem jest ujednolicenie oraz ułatwienie zarządzania kontami, hasłami oraz uwierzytelnianiem użytkowników lub przyznawaniem uprawnień do plików w przedsiębiorstwie. Warto wspomnieć, że dyski sieciowe NAS Asustora korzystały wcześniej wyłącznie z programu Microsoft Active Directory, jednak wraz z premierą ADM 3.1 poszerzono wybór właśnie o wcześniej wspomniany LDAP. Ostatnią nowością wprowadzoną przez Asusora jest usługa RAID Scrubbing. Użytkownik, który regularnie korzysta z tej funkcji, ma pewność co do integralności przechowywanych danych i tego, że program pozbędzie się występujących między nimi niespójności. W razie wystąpienia błędu, którego usługa ta nie będzie umiała naprawić, NAS powiadomi właściciela, aby ten mógł zareagować odpowiednio wcześniej na nieoczekiwany problem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asustor ADM 3.1 szybki i pojemny dysk

 0