Asystent Google nauczy się trudnych nazw

Asystent Google nauczy się trudnych nazw

Google wprowadza kilka nowych aktualizacji, które sprawią, że Asystent będzie lepiej wymawiać skomplikowane nazwy i rozumieć kontekst rozmów, które mu udostępniamy. Na początek otrzymamy możliwość nauczenia cyfrowego asystenta wymawiania nazwisk swoich kontaktów, podobnie jak możemy już nauczyć go prawidłowego wymawiania własnego imienia. Według Google „Asystent wysłucha Twojej wymowy i zapamięta ją” bez konieczności przechowywania nagrania przez firmę. Google przyznaje, że funkcja będzie najpierw obsługiwać tylko język angielski, chociaż „ma nadzieję”, że będzie dostępna również w innych językach. By skorzystać z tej funkcjonalności, gdy pobierzemy nową aktualizację na swój telefon, wystarczy dotknąć opcji „Nagraj własne” (Record your own) pod polem kontaktu w menu ustawień Asystenta.

Asystent Google, otrzyma możliwość nauczenia się wymawiania nazwisk czy nazw, które dotychczas sprawiały mu problemy.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakich doczeka się Google Asystent, ponieważ poprawie ulegną również ustawiania liczników/czasu. Firma chwali się, że całkowicie przebudowała modele rozumienia języka naturalnego sztucznej inteligencji, aby dokładniej uchwycić kontekst. Dzięki włączeniu technologii Google BERT może teraz przetwarzać słowa całościowo, zamiast pojedynczo. Dzięki tym dodatkom Google twierdzi, że „Asystent może teraz reagować prawie w 100% dokładnie na alarmy i zadania minutnika”. W praktyce oznacza to, że możesz zmienić zdanie w połowie zdania, a Asystent podąży za Twoim tokiem myślenia. Mieszkańcy w Stanach Zjednoczonych mogą już wypróbować tę funkcję na inteligentnym głośniku obsługującym Asystenta, a „wkrótce” będzie ona dostępna na telefonach i inteligentnych wyświetlaczach.

Co więcej, Google używa tej samej technologii BERT, aby jeszcze bardziej zwiększyć świadomość kontekstową Asystenta. Dla przykładu, jesli że zaczynamy rozmowę o Miami, a skończymy z prośbą o rekomendacje dotyczące najlepszych plaż, będzie wiedział, że mamy na myśli plaże w Miami. Potrafi też zrozumieć pytania związane z rzeczami, na które patrzymy na telefonie lub inteligentnym ekranie. Wszystkie te ulepszenia powinny sprawić, że rozmowy z Asystentem będą bardziej naturalne i przydatne. Korzystacie w ogóle aktywnie z asystentów głosowych na co dzień? Dajcie znać w komentarzach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asystent Google nauczy się trudnych nazw

 0