Atari VCS ponownie opóźnione, ale otrzyma lepszy procesor (Ryzen + Vega)

Atari VCS ponownie opóźnione, ale otrzyma lepszy procesor (Ryzen + Vega)

Jeśli ze względu na nostalgię mocno wyczekujecie premiery konsoli Atari VCS, to mamy dla Was dwie wiadomości - jedną dobrą, drugą złą. Zacznijmy od tego drugiej, ponieważ producent potwierdził właśnie, że sprzęt nie trafi do sprzedaży w lipcu tego roku, jak zapowiadano ostatnim razem, ale zaliczy kolejne opóźnienie i zadebiutuje na rynku dopiero pod koniec bieżącego roku. Najbardziej poszkodowane mogą poczuć się osoby, które zdecydowały się wesprzeć ten projekt w serwisie crowdfundingowym Indiegogo w połowie ubiegłego roku. Jak jednak wspominaliśmy, są i dobre wieści, ponieważ za te same pieniądze otrzymamy po prostu lepszy sprzęt. Atari zdecydowało się zastąpić procesor nowszym i wydajniejszych układem, co powinno przełożyć się nie tylko na lepsze osiągi w grach, ale i wsparcie dla natywnego odtwarzania wideo 4K i obsługę zabezpieczonych serwisów streamingowych, takich jak Netflix.

Atari VCS wyposażone zostanie w 14 nm procesor AMD wyposażony w CPU z dwoma rdzeniami Zen oraz układ graficzny Vega.

I tak, Atari VCS wyposażone zostanie w 14 nm procesor AMD wyposażony w CPU z dwoma rdzeniami Zen oraz układ graficzny Vega. Zastąpi on tym samym układ Bristol Ridge, który pierwotnie planowany był w tej konsoli jeszcze w 2017 roku. Producent nie zdradza dokładnego modelu zastosowanego Ryzena (ten zapewne będzie wyspecjalizowaną jednostką), ale wiadomo, że będzie to wbudowany chip, który zapewniać ma szybszą i bardziej efektywną pracę oraz niższe temperatury. Zapewni on ponadto wsparcie dla wbudowanego Ethernetu, natywne obsługą wideo 4K z nowoczesnym HDCP i bezpieczne buforowanie klatek, w pełni wspierające wideo DRM (Netflix, HBO, etc.). To wszystko przełożyć ma się na wyższą wydajność, cichszą pracę oraz niższe temperatury konsoli.

Nie zmienia to jednak faktu, że Atari VCS zadebiutować miało na rynku w ubiegłym roku, tymczasem jesteśmy zmuszeni czekać do końca bieżącego, na dodatek wciąż do końca nie znamy pełnych możliwości tego sprzętu. Producent zapewnia jednak, że urządzenie dostarczy nam klasyczne gry z kolekcji Atari Vault, ale nie będzie bazowało tylko na starszych produkcjach. Otrzyma ponad 100 zainstalowanych gier, będzie wspierać streaming, w tym takie wspomniane serwisy, jak Netflix czy HBO GO, a Atari zapowiedziało także stworzenie własnych gier i wsparcie dla współczesnych produkcji. Twórcy ujawnili pierwszych partnerów, którzy wspierać będą konsolę i są to deweloperzy indie - brak dużych produkcji i ekskluzywnych gier może świadczyć w jakim kierunku pójdzie Atari. Standardowa cena konsoli to 299 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Atari VCS ponownie opóźnione, ale otrzyma lepszy procesor (Ryzen + Vega)

 0