Atari VCS z toną klasyków za sprawą współpracy z Antstream Arcade

Atari VCS z toną klasyków za sprawą współpracy z Antstream Arcade

Atari VCS, czyli konsola od kultowego niegdyś producenta, wywołała niemałe zamieszanie w trakcie zapowiedzi w 2017. Z czasem jednak entuzjazm graczy zdawał się opadać, a to za sprawą przesuwania daty premiery i braku informacji na temat tego, czym tak naprawdę będzie ten sprzęt i jakie będą jego możliwości. Niemniej jednak, Atari VCS to wciąż jedna z najbardziej intrygujących konsol na horyzoncie, z którą związane są duże nadzieje i to nie tylko fanów miłośników retro klimatów. Producent właśnie uchylił rąbka tajemnicy i ogłosił współpracę z Antstream Arcade, które dostarczy własną kolekcję retro gier do konsoli Atari. Co prawda, taka decyzja budzi pewną konsternację, że producent klasycznych gier sięgać musi po zewnętrzną pomoc w tym zakresie, ale póki nie poznamy wszystkich szczegółów, trudno stwierdzić, czy jest to zmarnowany potencjał, czy też logiczny krok ze strony firmy.

Atari ogłosił współpracę z Antstream Arcade, które dostarczy własną kolekcję retro gier do konsoli Atari VCS.

Atari VCS z toną klasyką za sprawą współpracy z Antstream Arcade

Na mocy podpisanego porozumienia gracze, którzy zakupią Atari VCS, otrzymają dostęp do usprawnionej wersji aplikacji Antstream już na starcie. Atari twierdzi, że apka zadebiutuje z przeszło 300 grami, w tym przynajmniej 50 tytułami z Atari, jak również pełnym zestawem klasycznych tytułów z popularnych platform, takich jak Sega MegaDrive/Genesis, Nintendo64, Commodore 64, Atari 2600, Atari ST, PC, Atari 5200, Nintendo NES, Sega Master System, NeoGeo, Intellivision i wiele więcej. Warto dodać, że zestaw od Antstream dołączyć ma do przeszło 100 gier, które otrzymamy w ramach skarbca Atari (Atari Vault), dostępnego z poziomu każdego egzemplarza Atari VCS. Dla osób, które nie kojarzą Antstream, warto wyjaśnić, że jest to serwis gier na żądanie oparty o subskrypcję.

Co warto podkreślić, serwis Antstream nie będzie darmowy na Atari VCS i po zakończeniu 30-dniowego okresu próbnego, trzeba będzie za niego zapłacić 10 USD miesięcznie albo 96 USD na rok. Niemało, biorąc pod uwagę ceny innych tego typu abonamentów. Poza tym, fakt opłacania kolejnej już gamingowej subskrypcji dla wielu osób może być zniechęcający. Antstream obiecuje jednak w zamian, oprócz samych gier, globalne rankingi, społecznościowe wyzwania czy wsparcie dla obu kontrolerów - klasycznego i nowego. Atari pochwaliło się również zdjęciem przedprodukcyjnej płyty głównej konsoli Atari VCS, która jest „jeszcze gorąca”. Na zdjęciu dostrzec można customowy procesor AMD z grafiką Radeon, jak również część portów I/O. Jak na razie producent obiecuje, że urządzenie zadebiutuje pod koniec bieżącego roku lub na początku kolejnego, ale biorąc pod uwagę, że data ta była już przekładana, nie stawialibyśmy pieniędzy na to, że tym razem zadebiutuje o czasie.

Atari VCS z toną klasyką za sprawą współpracy z Antstream Arcade

Pokaż / Dodaj komentarze do: Atari VCS z toną klasyków za sprawą współpracy z Antstream Arcade

 0