Australijski uniwersytet wprowadza kursy tworzenia gier na PlayStation 4

Australijski uniwersytet wprowadza kursy tworzenia gier na PlayStation 4

Fakt, że gry wideo to najbardziej dochodowa branża rozrywki jest niezaprzeczalny. Całe szczęście coraz więcej instytucji zdaje sobie z tego sprawę. W Australii jeden z tamtejszych uniwersytetów będzie uczył, jak tworzyć gry na PlayStation 4.

Inicjatywa ta wyszła spod ramienia Sony Computer Entertainment Europe, które organizuje pod swoją egidą PlayStation First Academic Development Programme. Gigant branży gier wideo właśnie przyznał akredytację do swojego programu placówce Media Design School, przynależącej do Uniwersytetu Torrens. Jest to druga uczelnia na Antypodach, która dostąpiła takiego zaszczytu. W ramach kursu, uczelnia otrzyma dostęp do zestawów deweloperskich na platformy PlayStation 4 i PS Vita. Dzięki temu, w trakcie zajęć, studenci poznają tajniki programowania pod te konkretne konsole. - Nowe przedsięwzięcie ze strony Sony daje naszym studentom szansę na przygotowywanie gier na PlayStation i jest to dowód na to, że branża dostrzega jakość naszego kursu edukacyjnego - powiedział dyrektor Media Design School, Darryn Melrose.

Dzięki inicjatywie PlayStation First, studenci Sheffield Halam University mieli swój wkład w gry m.in. Sumo Digital, takie jak LittleBigPlanet 3 czy Sonic and SEGA All Stars Racing Transformed

W zeszłym roku filia Media Design School w Nowej Zelandii także została zaakceptowana do programu, który zdaniem Melrose, cieszył się ogromnym powodzeniem i dzięki niemu powstało nowe studio deweloperskie, Rainbite, założone przez studentów trzeciego roku tamtejszej placówki edukacyjnej. Obecnie pracuje ono nad grą na PlayStation Vita. Zapisy na kursy są obecnie otwarte, a zajęcia rozpoczną się już od 5. czerwca, w Sydney i Brisbane. Po ich ukończeniu można legitymować się tytułem licencjata w inżynierii oprogramowania bądź kreatywnych technologii. Inicjatywa Sony przyczynia się w ten sposób do rozwijania zarówno sektora edukacji, jak i lokalnej branży deweloperskiej. Ciekawe czy nasze rodzime uczelnie miałyby szansę na wzięcie udziału w takim projekcie?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Australijski uniwersytet wprowadza kursy tworzenia gier na PlayStation 4

 0