Autonomiczny samochód Ubera śmiertelnie potrącił pieszego

Autonomiczny samochód Ubera śmiertelnie potrącił pieszego

Autonomiczny samochód Ubera jadąc z prędkością około 65 km/h uderzył w 49 letnią kobietę, co doprowadziło do jej śmierci. Policja podkreśla, że auto nie podjęło żadnych prób ograniczenia prędkości przed wypadkiem.

Potrącona przez samochód Ubera kobieta została przetransportowana do szpitala, jednak nie udało się jej uratować. Wstępne raporty mówią, że kobieta, która prawdopodobnie byłą bezdomna, przekraczała ulicę w niedozwolonym miejscu pchając rower. W aucie znajdował się fizyczny kierowca mający zapewnić bezpieczeństwo przejazdu i nie ma żadnych śladów, by był on w jakikolwiek sposób niesprawny w czasie wypadku. Rzecznik Ubera potwierdził, że w 44-letni Rafael Vasquez był podczas wypadku w aucie jako kierowca bezpieczeństwa, jednak w czasie zdarzenia samochód był kierowany przez autonomiczny system. Wypadek ten jest szczególny, gdyż jest pierwszym przypadkiem gdy pieszy został zabity przez autonomiczny pojazd.

To pierwszy w historii przypadek gdy autonomiczne auto zabiło poruszającą się pieszo osobę

Wielu entuzjastów tego typu pojazdów widzi w autonomicznych autach antidotum, mające wybawić świat od setek tysięcy ofiar śmiertelnych, będących rezultatem wypadów drogowych. Osoby zajmujące się bezpieczeństwem są jednak sceptycznie nastawione, a jako jeden z obecnych problemów wskazują na prędkości testowych przejazdów. Wypadek ten z pewnością przyniesie lawinę wzajemnego oskarżania się i wskazywania palcem twórców przepisów, regulatorów, ekspertów technicznych i oczywiście producentów samochodów. Samochody Ubera posiadają system nagrywania przejazdów, z pewnością więc nagranie z tego fatalnego przejazdu oraz statystyki z wypadku będą wysoce pożądane przez wiele instytucji i firm. Samo dochodzenie ma być przeprowadzone podobnie jak w przypadku normalnego wypadku. Jak tylko pojawią się pierwsze podsumowania, sprawa zostanie przekazana do prokuratury, która zdecyduje czy wnieść oskarżenie. Uber na chwilę obecną całkowicie zawiesił testy autonomicznych pojazdów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Autonomiczny samochód Ubera śmiertelnie potrącił pieszego

 0