Autor cheatów do Rainbow Six Siege pozwany, po udzieleniu wywiadu dla BBC

Autor cheatów do Rainbow Six Siege pozwany, po udzieleniu wywiadu dla BBC

Na przestrzeni lat wiedzieliśmy coraz większą ilość pozwów kierowanych w stronę twórców różnych programów umożliwiających oszustwa i naruszających integralność gier wieloosobowych. Niedawno BBC opublikowało wywiad z zamaskowanym nastolatkiem, który twierdzi, że jest autorem cheatów do Rainbow Six Siege. Teraz Ubisoft złożyło przeciw niemu pozew w sądzie, a także przeciw kilku innym osobom, bezpośrednio powiązanych z twórcą nielegalnego oprogramowania. Podczas wrześniowego wywiadu 17-letni oszust miał zasłoniętą twarz i nosił kapelusz, żeby ukryć swoją tożsamość. Podczas nagrania posługiwał się imieniem Lucas. Wszystko to miał ukryć jego tożsamość. Okazuje się jednak, że na niewiele się to zdało, bo Ubisoft zdążył już oskarżyć samego "Lucasa", jego matkę, a także kilka osób uczestniczących w projekcie.

Autor oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie w popularnej strzelance Rainbow Six Siege, został pozwany przez Ubisoft, po tym jak "anonimowo" udzielił wywiadu dla BBC.

Wspomniane programy do oszukiwania znane są jako "CheapBoost" i "Budget Edition Rainbow Six: Siege Cheat", pozwalające graczom  zwiększać obrażenia od strzałów i korzystać z funkcji ESP, aby zobaczyć elementy, które powinny być ukryte. Sam pozew wymienia dwa podmioty gospodarcze, indywidualnego twórcę cheatów, jego matkę, rzekomych pracowników pomocniczych i sprzedawców. Nie wszystkie tożsamości są w tej chwili znane, do tego kilka osób jest wymienionych na liście tylko jako internetowy alias, a nazwiska zostaną dodane później po dalszym dochodzeniu.

Według Ubisoft, programy były sprzedawane za pośrednictwem podmiotu gospodarczego "Mizusoft" z usługami płatniczymi rzekomo obsługiwanymi przez Simply San Webdesign. Te dwa podmioty zostały utworzone, aby uniknąć indywidualnej odpowiedzialności prawnej za dostarczanie i czerpanie zysków z oszustw. Sam cheat był bardzo drogi, kosztował 11,99 euro dziennie, 29,99 euro tygodniowo lub 69,99 euro miesięcznie. Ubisoft żąda, aby wszystkie zyski wygenerowane przez oszustwo zostały zwrócone, co może obejmować setki tysięcy dolarów. Ubisoft żąda również maksymalnych ustawowych odszkodowań w wysokości 25000 USD za każde naruszenie DMCA oraz pokrycie wszystkich kosztów prawnych przez pozwanych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Autor cheatów do Rainbow Six Siege pozwany, po udzieleniu wywiadu dla BBC

 0