Autorskie wersje kart z serii Radeon RX 5700 dopiero w połowie sierpnia?

Autorskie wersje kart z serii Radeon RX 5700 dopiero w połowie sierpnia?

AMD na początku przyszłego miesiąca w końcu wypuści na rynek długo wyczekiwane karty graficzne z rodziny Navi, czyli Radeon RX 5700 i RX 5700 XT. Wygląda jednak na to, że początkowo na rynku dostępne będą jedynie referencyjne konstrukcje i na autorskie warianty tych GPU przyjdzie nam poczekać przynajmniej do połowy sierpnia i to zakładając najlepszy z możliwych scenariuszy. Tak przynajmniej podaje serwis Fudzilla, który powołuje się w tej sprawie na swoje źródła, ale co naturalne, nie chce ich zdradzić. Oznaczać może to, że AMD nie dało swoim partnerom wystarczająco czasu na opracowanie bardziej wymyślnych wersji Radeonów z serii RX 5700 i stąd wynikać może to opóźnienie. Choć nie są to potwierdzone oficjalnie informacje, to jednak wydaje się, że nie bez przyczyny Czerwoni nie zająknęli się na prezentacji w ramach targów E3 na temat autorskich wersji od popularnych producentów.

Na autorskie warianty Radeona RX 5700 i RX 5700 XT przyjdzie nam poczekać przynajmniej do połowy sierpnia i to zakładając najlepszy z możliwych scenariuszy.

Z tego też powodu Fudzilla postanowiła zasięgnąć języka u niektórych partnerów AMD i Ci przyznali, że pracują ciężko nad swoimi wersjami nowych kart Radeon RX 5700 i spodziewają się, że te trafią do sprzedaży w połowie sierpnia, przynajmniej jeśli wszystko pójdzie dobrze w zakresie projektowania i dostaw. Oczywiście, stosownych zapowiedzi można spodziewać się z odpowiednim wyprzedzeniem i zapewne część firm zacznie prezentować własne konstrukcje już w lipcu. Nie zmienia to jednak faktu, że partnerzy potrzebują czasu na przygotowanie własnego designu i testy, ale możemy być pewni, że ostatecznie będzie w czym wybierać. Mówiąc krótko, na premierę możemy liczyć jedynie na referenty z logotypami naszego ulubionego producenta.

Dobra wiadomość jest taka, że AMD postarało się w kwestii desingu Radeon RX 5700 XT i już w wersji referencyjnej otrzymujemy efektywny cooler z komorą parową, aluminiową obudową oraz backplate, a także laminat z 7-fazową sekcją VRM. Gwarantować powinno to dobre chłodzenie i spory potencjał w zakresie podkręcania. Nie wiemy jednak, czy RX 5700 (bez XT w nazwie) posiada ten sam laminat co mocniejszy wariant, ale na pewno wyposażony jest w odmienny cooler. Przypominamy, że obie karty zadebiutować mają 7 lipca w cenie 449 USD za Radeona RX 5700 XT oraz 379 USD za Radeona RX 5700. Do sprzedaży trafi także rocznicowa edycja 50th Anniversary Edition z wyższymi taktowaniami i złotymi akcentami, a także autografem Lisy Su - jej cena to 499 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Autorskie wersje kart z serii Radeon RX 5700 dopiero w połowie sierpnia?

 0