Autorzy Battlefield 5 banują za znaczne obniżenie ustawień graficznych

Autorzy Battlefield 5 banują za znaczne obniżenie ustawień graficznych

Bany w grach sieciowych rozdaje się za różne rzeczy, ale twórcy Battlefield 5 postanowili karać użytkowników za dość nietypowe przewinienie, a mianowicie zmianę ustawień graficznych, chociaż jak przyjrzymy się sprawie dogłębniej, to jest w tym jakiś sens. Kary obawiać mogą się osoby, które dokonują modyfikacji pliku konfiguracyjnego sterowników NVIDII i w ten sposób zmniejszają jakość graficzną Battlefield 5 poniżej ustalonego poziomu minimalnego. Eksperyment przeprowadzić postanowił gracz o pseudonimie jackfrags, który wrzucił na YouTube materiał wideo ukazujący produkcję EA w fatalnej jakości wizualnej, a do tego wybrakowaną z kilku elementów otoczenia. Teoretycznie zmniejszenie ustawień graficznych do tak fatalnego poziomu nie ma większego sensu, ale w praktyce w opinii deweloperów może dawać pewne korzyści.

Twórcy Battlefield 5 postanowili banować graczy za modyfikację pliku konfiguracyjnego sterowników NVIDII, pozwalającą na znaczne obniżenie detali graficznych gry.

Usunięcie części obiektów pozwala na uzyskanie przewagi nad pozostałymi uczestnikami rozgrywki, ponieważ gracze korzystający z tego rodzaju triku mogą dostrzec na przykład przeciwników kryjących się w krzakach lub za murkiem. Mamy więc do czynienia ze swego rodzaju cheatem dostarczającym konkretne korzyści. Jednak społeczność Battlefield 5 jest w tym przypadku podzielona. Niektórzy twierdzą, że do modyfikacji nie wykorzystuje się specjalnie stworzonych przez oszustów programów, z kolei pozostali całość uważają za niestosowne glitchowanie tytułu. W każdym razie, jeśli zdecydujecie się zastosować opisaną sztuczkę, z dużą dozą prawdopodobieństwa możecie oczekiwać zablokowania konta przez administratorów.

Zmartwieniem autorów Battlefield 5 są nie tylko potencjalni oszuści, ale także niższa niż prognozowano sprzedaż gry. Produkcja jeszcze przed debiutem spotkała się z krytyką fanów, zarzucających jej zbytnie odejście od realiów historycznych. I chociaż EA DICE przesunęło pierwotnie ustalony termin premiery, by dokonać odpowiednich poprawek, produkt nie zdobył ogromnej aprobaty społeczności i w konsekwencji Electronic Arts obniżyło spodziewane przychody za najbliższy kwartał. Deweloperzy mają jednak nadzieję, iż darmowe aktualizacje wnoszące liczne nowości, w tym tryb battle royale, ożywią nowego Battlefielda.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Autorzy Battlefield 5 banują za znaczne obniżenie ustawień graficznych

 0