Awangardowe obudowy InWin Yong już w Europie. Kosztują majątek...

Awangardowe obudowy InWin Yong już w Europie. Kosztują majątek...

Podczas tegorocznych targów Computex firma InWin pokazała swoje nietypowe obudowy komputerowe, w tym minimalistyczną, wykonaną z aluminium InWin 905, kiczowatą BAD oraz wykonaną z materiału InWin Alice. Najciekawszymi konstrukcjami były jednak awangardowe, inspirowane naturą InWin Yong. Rodzina Yong składa się z pięciu elementów bazowych, które można dostosowywać na setki sposobów dzięki konfiguratorowi online.  Firma InWin zaczęła udostępniać elementy bazowe Yong trzy tygodnie temu, ale teraz dziś ogłosiła, że ​​pełna oferta jest dostępna w Europie. Obudowy Yong są inspirowane naturą, a ich pierwotna forma miała przypominać etap rozwoju motyla. Później zaczęto również czerpać inne inspiracje z natury, wliczając w to strukturę kości ptaka - dobrze znaną z lekkości i siły.

InWin stawia na nietypowe rozwiązania, prezentując inspirowane naturą Yong oraz wykonane częściowo z poliestru obudowy Alice.

Na stronie umożliwiającej zamówienie nowej konstrukcji dostępnych jest 5 form bazowych, które można dowolnie dostosować, wybierając takie parametry jak gęstość, losowość, czy rozmiar otworów. Oczywiście do tego dochodzą m.in. opcje kolorystyczne. Dostarczenie jedynej w swoim rodzaju bazy Yong zajmuje 5 lub 6 tygodni. Powodem tak długiej wysyłki jest fakt, że każdy Yong jest drukowany w 3D, a następnie musi przejść przez "13 różnych skomplikowanych i delikatnych procesów ręcznego kształtowania i polerowania, aby upewnić się, że każda obudowa spełnia nasze wizjonerskie standardy" wyjaśnia InWin. 

Ciekawym pomysłem jest również model Alice. "InWin zabiera twórców komputerów w podróż, w której króluje wyobraźnia!" - tak opisuje InWin nowe bazę Alice, która łączy w sobie trwałą, a jednocześnie bardzo lekką ramę z tworzywa ABS z materiałem poliestrowym, który owija się wokół konstrukcji tworząc boczne panele. "Baza Alice pokazuje eksplozję możliwych wyborów kolorów i skomplikowanych wzorów, aby stworzyć coś zupełnie odmiennego". Alice ma pionową konstrukcję, wewnątrz ramy znajduje się wyjmowana stalowa taca płyty głównej, która wysuwa się z góry. Podzespoły montowane są na płycie głównej, a następnie wkładane z powrotem do ramy montażowej. Po zdjęciu poliestrowych „paneli bocznych” rama jest całkowicie otwarta, co ułatwia zarządzanie kablami. Ze względu na pionowy układ, Alice wykorzystuje naturalną konwekcyjną metodę chłodzenia, ten przepływ powietrza od dołu do góry może być napędzany przez trzy wentylatory montowane w podstawie. Ceny Alice nie podano, natomiast za Yong trzeba będzie zapłacić 4000 euro i to za najprostszą konfigurację.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Awangardowe obudowy InWin Yong już w Europie. Kosztują majątek...

 0