AYANEO Slide to kolejny rywal Steam Deck. Wyróżnia się rozsuwaną klawiaturą QWERTY

AYANEO Slide to kolejny rywal Steam Deck. Wyróżnia się rozsuwaną klawiaturą QWERTY

AYANEO Slide to kolejna przenośna konsola PC, która ma rzucić wyzwanie Steam Deck i ROG Ally. Tym, co wyróżnia ten sprzęt na tle konkurencji, to przede wszystkim rozsuwana konstrukcja z pełną klawiaturą QWERTY. 

Firma AYANEO wprowadza na rynek nowy handheld oparty na procesorze AMD Phoenix. Tym razem sercem urządzenia jest Ryzen 7 7840U o maksymalnym poborze mocy 28 W. Unikalną cechą tego gamingowego urządzenia jest ukryta pod ekranem klawiatura QWERTY, której nie oferuje żaden z popularnych handheldów na rynku. Urządzenie nazywane jest SLIDE ze względu na możliwość zsunięcia ekranu z klawiatury, co pozwala zachować mniejszy rozmiar sprzętu.

AYANEO Slide to kolejna przenośna konsola PC. Sprzęt wyróżnia się rozsuwaną konstrukcją z pełną klawiaturą QWERTY. 

Mniejszy rozmiar tej konsoli to jeden z kluczowych punktów marketingowych. Przekątna ekranu wynosi zaledwie 6 cali, ale przy gęstości pikseli na cal wynoszącej 386 pikseli (rozdzielczość 1920 × 1080) i maksymalnej jasności 400 nitów można go uznać za ekran wysokiej jakości, choć warto zaznaczyć, że nie jest to jednak panel OLED, ale IPS. Według oficjalnych specyfikacji panel pokrywa 100% przestrzeni sRGB i 85% gamutu DCI-P3.

SLIDE wyposażony jest w nowy system chłodzenia o nazwie 3+2, który składa się z potrójnej miedzianej rurki o średnicy 8 mm przymocowanej do dwóch miedzianych płytek. Bazuje też na pojedynczym wysokociśnieniowym wentylatorze turbinowym, który jest przymocowany do radiatora. Firma twierdzi, że temperatura ich systemu będzie wynosić 46°C w trybie TDP 15 W i do 61°C podczas grania w konfiguracji 28 W, choć może ona wzrosnąć podczas testów obciążeniowych. Należy jednak pamiętać, że podane wartości dotyczą trybu pełnej prędkości wentylatora.

Sprzęt wyposażony jest w pamięć LPDDR5X (szybkość nieokreślona), którą można zamówić w trzech konfiguracjach: 16GB, 32GB i 64GB. Obsługuje pełnowymiarowe dyski SSD M.2 2280 PCIe Gen4 o pojemności do 4 TB, co jest również jedną z dostępnych opcji, chociaż wiąże się z dużym wydatkiem.

Jeśli chodzi o łączność, system obsługuje Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2, a na pokładzie znajdziemy również dwa złącza USB4 Type-C i czytnik kart pamięci SD 7.0 TF z prędkością odczytu do 700 MB/s. Urządzenie ma zintegrowane rozpoznawanie linii papilarnych na wypadek, gdyby ktoś próbował uzyskać dostęp do urządzenia lub zostało ono zgubione.

AYANEO Slide

Na papierze AYANEO Slide prezentuje się naprawdę obiecująco, ale jak zawsze nie zalecamy zamawiania sprzętu w przedsprzedaży, jeśli nie został on przetestowany przez niezależne media przed premierą. Co prawda na rynku dostępnych są już dziesiątki produktów firmy AYANEO, która jeszcze przed erą Steam Deck zbudowała dużą społeczność wśród entuzjastów urządzeń handheldów. Niemniej jednak zawsze lepiej dmuchać na zimne, tym bardziej że mówimy tu o niemałych pieniądzach. 

System jest obecnie dostępny w cenie początkowej wynoszącej 699 dolarów, jednak jest ona przeznaczona tylko dla pierwszych wspierających na platformie crowdfundingowej. Pozostali będą musieli zapłacić co najmniej 799 lub 899 dolarów, gdy system będzie dostępny w normalnej sprzedaży. Jest to cena za 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci na dane.

AYANEO Slide

Wersja 32 GB będzie kosztować o 100 dolarów więcej, a upgrade do 2 TB będzie wymagał dodatkowych 160 dolarów (czyli 260 dolarów w porównaniu z modelem podstawowym). Jest też opcja z dyskiem o pojemność 4 TB, której ceny wynoszą odpowiednio 1299 USD, 1499 USD i 1599 USD, w zależności od ceny detalicznej Early Bird, sprzedaży detalicznej na Indiegogo i oficjalnej ceny detalicznej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO Slide to kolejny rywal Steam Deck. Wyróżnia się rozsuwaną klawiaturą QWERTY

 0