Azio MK-C – klawiatura mechaniczna o grubości 1,27 cm

Azio MK-C – klawiatura mechaniczna o grubości 1,27 cm

Systematycznie rośnie popularność klawiatur mechanicznych. W związku z tym producenci zaczynają prześcigać się w kolejnych nowościach i technologiach, które mają skłonić użytkowników do zakupu ich sprzętu. Na przykład firma Azio zaprezentowała klawiaturę o grubości zaledwie 1,27 cm.

Klawiatury mechaniczne to nie są urządzenia małe. Zazwyczaj mają dość wysokie klawisze, są grube i ciężkie (zazwyczaj ważą ponad 1 kg). Firma Azio postanowiła to zmienić. Tak właśnie powstał model MK-C, czyli jedna z najcieńszych klawiatur mechanicznych na rynku. Producent deklaruje, że jej grubość to zaledwie 0,5 cala, czyli 1,27 cm.

Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu przełączników o niskim profilu - Kailh Blue. Na razie to jednak tylko prototyp i w finalnym produkcie najprawdopodobniej znajdą się inne przełączniki. Na ten moment każdy klawisz ma skok zaledwie 3 mm, a punkt aktywacji wynosi zaledwie 1,5 mm. Co ciekawe, pomimo takich gabarytów urządzenie wyposażone jest w podświetlenie LED RGB z 10 różnymi trybami działania. Każdy z nich można aktywować bezpośrednio z klawiatury, gdyż na razie nie ma żadnego oprogramowania.

Klawiatura Azio MK-C oferuje N-Key Rollover oraz odczepiany przewód USB. Ma również dodatkowe porty microUSB, do których można podłączyć inne akcesoria. Jednak najciekawszy wydaje się być fakt, że wciąż nie jest to najcieńsza klawiatura mechaniczna. Firma Tesoro zaprezentowała model o grubości 0,47 cala, czyli około 1,2 cm. Różnica minimalna, ale jednak…

Klawiatura Azio MK-C to na razie tylko prototyp i finalna specyfikacja nie jest jeszcze gotowa. Nie wiadomo też kiedy i w jakiej cenie trafi do sprzedaży.

Azio MK-C

Azio MK-C

Pokaż / Dodaj komentarze do: Azio MK-C – klawiatura mechaniczna o grubości 1,27 cm

 0