Badacze obwiniają Pokemon Go o wzrost wypadków drogowych

Badacze obwiniają Pokemon Go o wzrost wypadków drogowych

Badacze z Uniwersytetu Purdue winą za wzrost wypadków samochodowych w stanie Indiana obwiniają popularną grę Pokemon Go. Ta korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości produkcja przyczyniła się do powstania strat materialnych, które w rozciągnięciu na cały kraj mogą sięgać od 2 do 7,3 miliarda USD i to tylko w ciągu pierwszych 148 dni od premiery.

W swoim opracowaniu zatytułowanym "Death by Pokemon GO" badacze dokumentują nieproporcjonalny wzrost incydentów położonych w pobliżu lokalizacji Pokestop. Incydenty te dotyczą zniszczeń samochodów, uszkodzeń pojazdów, obrażeń ciała a nawet ofiar śmiertelnych. Należy podkreślić, że aktualne statystyki zostały oparte o szczegółowy raport wypadków drogowych hrabstwa Tippecanoe w stanie Indiana, gdzie straty materialne oszacowano na przedział pomiędzy 5,2 a 25,5 miliona USD. Następnie te liczby ekstrapolowano na pozostałą część kraju, co dało szacunkowe wartości sięgające nawet 7,3 miliarda USD strat. Badacze Mara Faccio i John McConnel przyjrzeli się 12000 raportom z wypadków zarejestrowanych w hrabstwie na przełomie od 1 marca 2015 roku do 30 listopada 2016. Gra nie była dostępna przed 6 lipca 2016 roku, także naukowcy otrzymali pokaźny zasób danych kontrolnych do porównań.

Zdarzyło Wam się grać, podczas prowadzenia pojazdu?

W opublikowanym raporcie wykazano, że ilość wypadków zlokalizowanych w pobliżu miejsc Pokestop i najprawdopodobniej bezpośrednio związanych z Pokemon Go to aż 134 przypadki w ciągu 148 dni od pojawienia się tej produkcji. Autorzy raportu zauważają, że ta popularna aplikacja spowodowała wzrost wypadków aż o 47%, których w podanym okresie było łącznie 286. Producent gry Niantic wprowadził co prawda poprawki w aplikacji, blokując możliwość sprawdzania punktów Pokestop podczas jazdy (gdy gra wykryła zbyt dużą prędkość), jednakże nie powstrzymało to użytkowników od narażania siebie i innych, gdyż istnieje możliwość ominięcia blokady, wskazując, że gracz jest pasażerem a nie kierowcą. Podczas szczytowej popularności gry Pokemon Go, w niektórych stanach wydawano nawet specjalne ostrzeżenia, by nie grać podczas prowadzenia pojazdu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Badacze obwiniają Pokemon Go o wzrost wypadków drogowych

 0