BAFTA wyróżni Epic Games za zasługi dla branży gier wideo

BAFTA wyróżni Epic Games za zasługi dla branży gier wideo

BAFTA, czyli Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych zamierza uhonorować Epic Games specjalną nagrodą za wkład włożony w rozwój branży gier wideo, który poczyniono od momentu założenia firmy w 1991 roku, czyli za powstanie silnika Unreal Engine, z którego usług korzystało wielu deweloperów. Przewodniczący komitetu BAFTA wyraził niezwykłe zadowolenie, że tegoroczne wyróżnienie powędruje właśnie do popularnego producenta, gdyż w jego ocenie Epic pozostaje liderem w kwestii globalnej ewolucji branży gier, zaś wpływ przedsiębiorstwa na różnego rodzaju innowacje jest niezaprzeczalny. W przeciwieństwie do pozostałych nagród, tę specjalną przyznaje się nieregularnie, żeby docenić szeroki wkład w branżę. Poprzednimi zwycięzcami byli m.in. Sam Houser i Leslie Benzies z Rockstar Games czy Markus „Notch” Persson, Amy Hennig, Brenda Romero, Brandon Beck oraz Marc Merrill z Riot Games.

BAFTA wyróżni Epic Games nagrodą za wkład włożony w rozwój branży gier wideo.

BAFTA wyróżni Epic Games za zasługi dla branży gier wideo

Nagrodę w imieniu całego zespołu Epic Games odbierze szef studia Tim Sweeney. „Wszyscy jesteśmy dumni, że BAFTA wyróżniła silnik Unreal za doskonałość w dziedzinie technologii” - powiedział CEO firmy. Przypomnijmy, że wspomniane studio znane jest nie tylko z bijącego do niedawna wszelkie rekordy popularności darmowego battle royala Fortnite, ale także uznanej przez fanów serii Gears of War oraz Unreal Tournament. Teraz jednak o Epic częściej pisze się w kontekście ich nowego sklepu z grami i przejmowania kolejnych większych tytułów na czasową wyłączność, co ma rzekomo stanowić jeden z przepisów na skuteczne pokonanie giganta w postaci Steam. Niestety takie postępowanie nie wszystkim przypadło do gustu.

W konsekwencji gracze masowo zaniżają oceny wcześniejszych odsłon gry, która ma pojawić się na Epic Games Store. Idealnym tego przykładem są chociażby Metro Exodus czy Borderlands 3. Mimo wszystko Epic Games zdaje nie przejmować się krytyką i podpisuje umowy z kolejnymi wydawcami decydującymi się udostępnić swój produkt właśnie na tej platformie. Istnieje jednak pewien sposób, aby deweloper porzucił obecne praktyki, aczkolwiek musi tutaj zostać spełniony pewien kluczowy warunek przez Valve. Otóż w niedawnej wypowiedzi Tim Sweeney zaapelował do Valve by zwiększyli oni procent zysków, jaki trafi do twórców gier obecnych w sklepie Steam.

Pokaż / Dodaj komentarze do: BAFTA wyróżni Epic Games za zasługi dla branży gier wideo

 0