Baldur's Gate 3 dostaje nową aktualizację i rozszerzony epilog

Baldur's Gate 3 dostaje nową aktualizację i rozszerzony epilog

Larian Studios wypuszcza Update 5 do Baldur's Gate 3, który waży dość sporo, ale przynosi kilka przydatnych zmian, a także eliminuje błędy. Deweloperzy wprowadzili rozszerzony i co istotne, grywalny epilog.

Baldur's Gate 3 z rozszerzonym epilogiem

Larian Studios nie próżnuje. Ekipa zapowiedziała nową aktualizację ważącą aż 30 GB i zawierającą kilka interesujących rzeczy. Przede wszystkim w Baldur's Gate 3 zmieniono epilog, który teraz jest grywalny. Jest to w zasadzie rozszerzony epilog ukazujący ogromną imprezę po finałowej walce z bossem. Impreza ma miejsce pół roku po wydarzeniach w wielkim finale, na którym spotykamy starych (żywych) przyjaciół znajomych z drużyny, z którymi możemy powspominać dawne czasy i pożegnać się. Jak zaznaczono, dla deweloperów przygotowanie tego elementu było ogromnym wyzwaniem.

Larian Studios udostępnia aktualizację do Baldur's Gate 3 zawierającą m.in. rozszerzony o imprezę epilog.

Rozszerzony epilog to grywalna rozgrywka posiadająca nie tylko nowe filmiki, ale również 3589 nowych linii dialogowych. Niestety nie znamy więcej detali, ale wychodzi na to, że Larian Studios odpowiada na krytykę tej części graczy, dla których zakończenie Baldur's Gate 3 było zbyt szybkie i nie pozwalało z satysfakcją zakończyć tej wielkiej przygody. Rozszerzy epilog zareklamowano zabawną grafiką, więc będzie to ciekawe wydarzenie w świecie gry.

Nowa aktualizacja poprawia wydajność gry

Oprócz tego poprawiono wydajność na PlayStation 5 i komputerach ze względu na prace włożone w optymalizacji wersji na Xbox Series. Przygotowano też dwa nowe warianty zabawy - Honour Mode oferującego znacznie trudniejszą rozgrywkę, z przeszło 30 ulepszeniami do wszystkich pojedynków w tym starć z bossami oraz legendarny system akcji. Drugi wariant to Custom Mode pozwalający wybrać najlepszy dla siebie opcję rozgrywki. Z tego co wiadomo Update 5 został już udostępniony.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur's Gate 3 dostaje nową aktualizację i rozszerzony epilog

 0