Baldur's Gate 3 dostanie DLC? Twórca gry daje jasny sygnał

Baldur's Gate 3 dostanie DLC? Twórca gry daje jasny sygnał

Baldur's Gate 3 cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i można śmiało powiedzieć, że kandyduje do miana gry roku 2023. Jakie są plany deweloperów na rozwinięcie projektu i czy przygotują oni jakiś dodatek? Na to pytanie odpowiedział jeden z twórców gry.

Wrota Baldura 3 dostaną DLC? Reżyser gry nie mówi nie

Reżyser Baldur's Gate 3, Swen Vincke przyznał, iż wprawdzie przygotowanie DLC stanowi wyzwanie, to studio nie wyklucza całkowicie zrobienia dodatku do gry. „Cóż, w [dodatku] można robić różne rzeczy, więc niekoniecznie musi być on związany z finałem gry” – powiedział Vincke, odnosząc się do faktu, iż przygotowanie rozszerzenia do Baldur's Gate 3 skupiającego się na zakończeniu fabuły byłoby zbyt trudne. Podsumowując, deweloperzy rozważają aktualnie różne pomysły na tytuł w tym kolejne aktualizacje, a na tej liście znajduje się również większe rozszerzenie. Jednak zapewne nawet jeżeli zostanie on wydany, to na ten moment trochę poczekamy.

Reżyser Baldur's Gate 3, Swen Vincke przyznał, że powstanie DLC do gry jest realne.

W wywiadzie Vincke mówi także o innych aspektach tworzenia Baldur's Gate 3, w tym o fakcie, że Larian Studios zdecydowało się utrzymać maksymalny 12 poziom gry, ponieważ moc, jaką gracze zyskują po osiągnięciu tej granicy, rośnie wykładniczo, a całość musi zostać w dużym stopniu dostosowana. Vincke mówił w przeszłości o potencjalnych wyzwaniach związanych z tworzeniem rozszerzenia do Baldur’s Gate 3, szczególnie w odniesieniu do sposobu działania skalowania mocy w grze. Baldur’s Gate 3 ma maksymalny poziom 12 i choć jest to mnóstwo poziomów, aby postacie mogły stać się potężne, Vincke zauważa, że każde rozszerzenie po kampanii będzie charakteryzowało się zbyt dużym skalowaniem mocy.

Baldur's Gate 3 ze świetnym wynikiem

Baldur’s Gate 3 jest dostępny na PC i PS5, a obecnie trwają prace nad wersją na konsolę Xbox Series X/S. Nowe Wrota Baldura nieco zaskoczyły poziomem zainteresowania graczy, które nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Na samym tylko Steam według SteamCharts produkcję odpaliło jednocześnie 277 tysięcy użytkowników, a peak wynosi aż 875 tysięcy.

Zobaczymy, w jakim kierunku podąży tytuł i czy jego historia rozszerzy się o jakiś dodatek, który byłby w tym przypadku pożądany. No, ale wszytko zależy od Larian Studios.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur's Gate 3 dostanie DLC? Twórca gry daje jasny sygnał

 0