Baldur's Gate 3 przygotowywane przez Larian Studios?

Baldur's Gate 3 przygotowywane przez Larian Studios?

Baldur's Gate to jedna z najbardziej kultowych marek w środowisku graczy, a już z pewnością wśród fanów klasycznych gier RPG. Pierwsza część była świetną grą, a jej kontynuacja, Baldur's Gate 2, dość powszechnie uznawana jest za jeden z najlepszych tytułów w swoim gatunku, jaki kiedykolwiek powstał i wyznaczyła standardy i podwaliny dla wielu późniejszych produkcji. Nic więc dziwnego, że choć od premiery tej produkcji minęły już blisko dwie dekady, ta wciąż cieszy się ogromnym uznaniem i sentymentem, a wielu graczy marzy się sequel z prawdziwego zdarzania. Okazuje się, że gwiazdka w tym roku może przyjść pół roku wcześniej niż normalnie i wkrótce możemy doczekać się zapowiedzi Baldur's Gate 3. Jak odkrył bowiem redaktor Kotaku, Jason Schreier, ale również użytkownik Twittera znany jako @kunkken, twórcy świetnej gry fabularnej Divinity Original Sin 2, czyli Larian Studios, mogą pracować nad Baldur's Gate 3.

Gwiazdka w tym roku może przyjść pół roku wcześniej niż normalnie i wkrótce możemy doczekać się zapowiedzi Baldur's Gate 3.

Baldur's Gate 3 przygotowywane przez Larian Studios?

Skąd ten pomysł? Przede wszystkim na oficjalnej stronie dewelopera pojawiła się tajemnicza grafika z rzymską cyfrą III i choć początkowo sądzono, że chodzi tu o grę Divinity Original Sin 3 (co także byłoby kapitalną wiadomością), to jednak niezbyt skomplikowane śledztwo wykazało, iż jest to raczej nawiązanie do Baldur's Gate 3. Schreier i @kunkken postanowili zajrzeć do kodu HTML i odkryli, że znaleźć można tam odniesienia do tego tytułu. Jego nazwa wprost pojawia się w kodzie, a znaleźć można tam także takie wersy jak "2019 Wizards of the Coast. All rights reserved. Baldur's Gate." Jeśli informacje te się potwierdzą, będzie to fantastyczna (dosłownie i w przenośni) wiadomość dla fanów RPG, nie tylko ze względu na powrót ukochanej serii, ale także z uwagi na fakt, że opracowywana jest ona przez tak utalentowaną ekipę, która dostarczyła nam w ostatnich latach dwa bardzo wysoko oceniane RPG. 

Jeśli wciąż pozostajecie sceptyczni co do ewentualności pojawienia się nowego Baldur's Gate, to warto dodać, że redakcja WccfTech wprost zwróciła się do Larian Studios, zadając dwa kluczowe pytania: „Czy Larian posiada prawa do marki Baldur’s Gate?” oraz „czy Baldur’s Gate III jest obecnie opracowywane przez studio?”. Odpowiedź na pierwsze pytanie była wymijająca i brzmiała „obecnie nie mamy nic do ujawnienia”, a na drugie „rozkoszujcie się przejażdżką”. Deweloper więc wprost nie potwierdził przecieków, ale też im nie zaprzeczył, co wydawałoby się normalnym posunięciem, gdyby coś nie było na rzeczy. W takim razie, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na targi E3, które powinny rozwiązać tę zagadkę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur's Gate 3 przygotowywane przez Larian Studios?

 0