Baldur's Gate 3 ukończony w ekspesowym tempie. Mamy rekord

Baldur's Gate 3 ukończony w ekspesowym tempie. Mamy rekord

Baldur's Gate 3 przyciąga tłumy graczy, wśród których nie brakuj speedrunerów, czyli graczy próbujących ukończyć daną grę jak najszybciej. Rekord padł także w tej produkcji i wynosi kilkadziesiąt sekund.

Baldur's Gate 3 ukończone w maksymalnie 10 minut

Ukończenie Baldur's Gate 3 zajmuje od 75 do 100 godzin przy założeniu, że zrobimy wszystko, natomiast przejście samej głównej historii to kwestia 39 godzin. Nie brakuje jednak graczy próbujących przejść produkcję znacznie szybciej, a wyniki niektórych robią wrażenie. Ostatnio padł rekord należący do youtubera Mae, który zdołał dobrnąć do finału w... 10 minut. Wykorzystał do tego celu piekielnie dużą ilością skakania, a do tego pominął cały akt. Skorzystał więc z różnych sztuczek, by tego dokonać, ale taki urok speedrunerów. Co ważne, żeby przeskoczyć Baldur's Gate 3 należy użyć zdolności zwiększającej odległość skoku, a oprócz tego konieczne jest granie postacią Gale'a pozwalającego przejść już po drugim akcie.

Pewien youtuber zdołał ukończyć Baldur's Gate 3 z pominięciem Aktu 3 w maksymalnie 10 minut.

Youtuber wykorzystał też dwa błędy: wskoczył za głowę strażnika goblinów, dzięki czemu uniknął pojedynku oraz przeskoczył ostatnią lokację w Akcie 2, pomijając Akt 3. Wszystko polega na tym, że Gale zdetonuje coś, co faktycznie sprowadza się do broni masowego rażenia, kończąc grę, zanim powinna się zakończyć.

Ten speedrun bije poprzedni rekord ustawiony również przez Mae. Warto wspomnieć, że wczoraj wrzucił on kolejny filmik, w którym przejście 8 minut. Zobaczymy czy i komu uda się pobić ów wynik, chociaż to pewnie jedynie kwestia czasu.

Baldur's Gate 3 cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Baldur's Gate 3 od dnia premiery utrzymuje wysokie zainteresowanie. Według danych SteamCharts w chwili pisania wiadomości w grę gra 590,400 graczy, natomiast w peaku było ich 875,343. To świetny rezultat, tym bardziej iż tytuł dopiero co trafił do sprzedaży w finalnej wersji. Od 2020 roku w sklepie Valve było dostępne wczesne wydanie z Aktem 1, które sprzedało się w nakładzie 2,5 mln egzemplarzy.

Grze nie przeszkadza także wyższa cena wynosząca 249 złotych zamiast poprzednich 199 zł. 6 września premierę będzie miała edycja na PS5 i w tym przypadku preodery wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur's Gate 3 ukończony w ekspesowym tempie. Mamy rekord

 0