Baldur`s Gate 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale...

Baldur`s Gate 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale...

Fani z niecierpliwością wyczekujący premiery zapowiedzianego w ubiegłym roku Baldur’s Gate 3 mogą już zacierać ręce, ponieważ najnowsze doniesienia sugerują, że jeszcze w tym roku będą mogli powrócić do świata Dungeons & Dragons. W trakcie spotkania z inwestorami w Nowym Jorku w trakcie targów Toy Fair, Hasbro i Wizards of the Coast ujawnili, że Baldur’s Gate 3 przygotowywane przez Larian Studios zadebiutuje w 2020 roku, choć jest tu pewne ale. Mowa była bowiem o dostępie w ramach Early Access, co oznacza, że nie będzie to w pełni ukończony produkt, ale swoista wersja testowa, nad którą wciąż będą trwały prace. Co warto podkreślić, nie jest to pierwszy raz, kiedy sugerowana jest nieodległa premiera Baldur’s Gate 3, ponieważ w tym miesiącu Google przypadkiem ujawniło, że gra dostępna będzie w tym roku w ramach ich streamingowej platformy Stadia. Co prawda Larian Studios prostowało, że umieszczenie ich gry w ofercie Stadia było pomyłką, ale nie zaprzeczyło informacjom o tegorocznej premierze.  

Fani Baldur’s Gate 3 mogą już zacierać ręce, ponieważ najnowsze doniesienia sugerują, że jeszcze w tym roku będą mogli powrócić do świata Dungeons & Dragons.

Wspomniane spotkanie z inwestorami, o którym napisał portal Bell of Lost Souls, zdaje się więc potwierdzać, że coś jednak było na rzeczy i Baldur’s Gate 3 rzeczywiście zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, aczkolwiek zapewne jedynie w formie Early Access. Jest to dość istotne zastrzeżenie w przypadku tej gry, ponieważ o ile w grach nastawionych na sieciową rozgrywkę tego typu zabiegi są powszechne i gracze często korzystają z wczesnego dostępu, tak Baldur’s Gate 3 to narracyjna gra RPG i zapewne większość graczy nie będzie chciała psuć sobie zabawy grając w nieukończoną i poczeka na pełnoprawny debiut.

Jak na razie nie wiemy zbyt wiele na temat samego Baldur’s Gate 3, ponieważ twórcy ograniczyli się do zaprezentowania jednego teasera i ujawnienia kilku ogólników. Wiadomo jednak, że gra będzie posiadać kooperacyjny tryb mutliplayer. Co ciekawe, Hasbro, czyli właściciel licencji Dungeons & Dragons, ujawniło, że obecnie powstaje aż siedem tytułów w tym świecie i plan zakłada wypuszczanie przynajmniej jednego na rok do 2025 roku. Jedyną inną ujawnioną produkcją z tego uniwersum o jakiej słyszeliśmy jest Dungeons & Dragons: Dark Alliance, które zapowiedziano podczas ubiegłorocznej edycji gali Game Awards. Już w tym tygodniu na PAX Eeast zobaczymy zaś pierwszy materiał z rozgrywki w Baldur’s Gate 3 .    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur`s Gate 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale...

 0