Batman: Arkham Asylum i City otrzymają remaster na Unreal Engine 4

Batman: Arkham Asylum i City otrzymają remaster na Unreal Engine 4

Po wielu miesiącach pogłosek, wreszcie Warner Brothers potwierdza nadejście odświeżonych wersji gier Batman: Arkham Asylum i Arkham City. Kolekcja zatytułowana jest Batman: Return to Arkham i ukaże się 29 lipca na platformach PS4 i Xbox One. Cena zestawu będzie premierowo wynosić 50 dolarów.

Za port odpowiedzialne jest studio Virtuos [...], ale okazjonalnie także mogą być znani z konwersji Heavy Rain na PS4

W Return to Arkham zabraknie co prawda Batman: Arkham Origins, wydanego w 2013 roku i stworzonego przez osobne studio - Warner Bros. Montreal (a nie twórców Asylum i City - Rocksteady Studios), ale za to dwie poprzednie części otrzymają graficzne usprawnienia za sprawą przeskoku z Unreal Engine 3 na UE4. Należy zatem spodziewać się ulepszonych modeli postaci, otoczenia, oświetlenia, efektów oraz shaderów, a także dołączone będą wszystkie wydane do tej pory DLC.

Za port odpowiedzialne jest studio Virtuos, zajmujące się głównie tworzeniem animacji oraz grafik 3D i koncepcyjnych do gier w fazie preprodukcji różnym zewnętrznym studiom, ale okazjonalnie także mogą być znani z konwersji Heavy Rain na PS4, Fable Anniversary na Xbox 360 czy też Final Fantasy X/X-2 HD na PS4 i PS Vitę. Niestety Warner Bros. nie ma żadnych planów wydawniczych w kwestii komputerów osobistych, co zważywszy na to jakim fiaskiem były premiery Batman: Arkham Knight oraz Mortal Kombat X na PC, niewątpliwie przyczyni się do dalszej alienacji użytkowników tej platformy względem WB Games.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Batman: Arkham Asylum i City otrzymają remaster na Unreal Engine 4

 0