Battery AI szybciej niż myśleliśmy? Nowa technologia Samsunga wydłuży czas działania na baterii

Battery AI szybciej niż myśleliśmy? Nowa technologia Samsunga wydłuży czas działania na baterii

Galaxy AI podobno zostanie wprowadzone jeszcze w tym roku. Nowa funkcja Samsunga ma wydłużyć czas działania smartfonów na jednym ładowaniu.

Tydzień temu pisaliśmy o bardzo ciekawie zapowiadającej się nowince, jaką jest optymalizacja czasu działania na baterii za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji. Taką funkcję ma szykować dla swoich smartfonów Samsung. Battery AI, bo taka nazywać ma się ta technologia, podobno zapewni dodatkowe 5-10% czasu działania urządzenia. Co chyba najważniejsze robić ma to bez zmniejszania jego wydajności.

Według plotki Samsung zamierza dodać tę technologię do modelu Galaxy Z Fold 6. Ten ma natomiast zadebiutować już latem.

Battery AI w Galaxy Z Fold 6

Źródło: X/PandaFlash (via Wccftech)

 

Obecnie mówi się już nawet, że Battery AI trafi do smartfonów jeszcze w tym roku. Według plotki Samsung zamierza dodać tę technologię do modelu Galaxy Z Fold 6. Ten ma natomiast zadebiutować już latem. Jeśli więc aktualne pogłoski są zgodne z prawdą to w niedalekiej przyszłości zobaczymy jak Battery AI radzi sobie w praktyce.

Dodatkowe 20-30 minut?

Plotka nie kończy się jednak na informacjach o wprowadzeniu funkcji do modelu Z Fold 6. Według niej, za sprawą Battery AI, czas działania tego urządzenia wydłuży się o dodatkowe 20-30 minut. To naprawdę imponujący wynik jeśli weźmiemy pod uwagę, że Battery AI ma nie stosować żadnych sztuczek jak na przykład obniżanie taktowania CPU czy GPU. Dzięki sztucznej inteligencji możliwe będzie zamykanie tylko niepotrzebnych procesów.

Niewiadomą wciąż pozostaje jednak to czy Samsung udostępni tę optymalizację czasu działania baterii również starszym modelom. Przy debiucie Z Fold 6 firma mogłaby zaktualizować chociaż aktualne flagowce należące do linii Galaxy S24. Battery AI będzie też zapewne dostępne dla serii Galaxy S25, która powinna zadebiutować gdzieś na początku przyszłego roku.

Sztuczną inteligencję rozwija bardzo wiele firm. Być może także inni producenci smartfonów opracują własny odpowiednik Samsungowego Battery AI. To pozwoliłoby na oferowanie jeszcze lepszego czasu działania na jednym ładowaniu bez konieczności montowania akumulatorów o większych pojemnościach. Mniejsza bateria to natomiast więcej zaoszczędzonego miejsca, które można zagospodarować na przykład dodając lepsze chłodzenie czy zwyczajnie "odchudzając" smartfona. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battery AI szybciej niż myśleliśmy? Nowa technologia Samsunga wydłuży czas działania na baterii

 0