Battle Royale z tysiącem graczy? W Mavericks: Proving Grounds to możliwe

Battle Royale z tysiącem graczy? W Mavericks: Proving Grounds to możliwe

Produkcji z gatunku Battle Royale nigdy dość, a gdy dodamy do tego znaczną ilość świeżych pomysłów robi nam się doprawdy interesujący obraz ostatecznego wydania. 

Nagła popularność Battle Royale sprawiła, że gdy dwóch branżowych hegemonów, czyli Fortnite oraz PUBG biło się nie tylko w wirtualnym świecie, ale także tym jak najbardziej realnym oskarżając się o rzekomy plagiat, powstała masa produkcji opartych o ten właśnie tryb. Niestety obecnie ciężko wymyślić coś zupełnie innowacyjnego, przez co prawie większość tytułów inspiruje się utartymi schematami. Niezmienną zasadą pozostaje fakt, iż podczas jednej sesji naprzeciw siebie staje maksymalnie setka ludzi. Rozwiązanie to z oczywistych względów ma nie dopuścić do wystąpienia problemów ze stabilnością serwerów. Ponadto na dostępnych we wszystkich produkcjach mapach teoretycznie ciężko pomieścić więcej osób. Nieco odmienne zdanie mają z kolei autorzy strzelanki z gatunku Battle Roayale - Mavericks: Proving Grounds. Chcą oni bowiem zwiększyć standardową ilość graczy ze 100 do aż 1000.

Finalnie Mavericks: Proving Grounds ma zaoferować bitwy z tysiącem graczy na serwerze

Oczywiście udostępniona mapa również będzie znacznie większych wymiarów wynoszących w tym przypadku 16x16 km. Rozmiar lokacji i spora liczba osób nie są jedynymi ambitnymi elementami dostępnymi w Mavericks. Automaton pragnie wprowadzić ciekawostki zmieniające dotychczasowe doświadczenie fanów BR. Przykładowo na pierwszy plan wychodzi opcja znana głównie z Battlefielda, czyli niszczenia budynków. Dodatkowo ogień nie stanowi jedynie tła, a jest jak najbardziej poważnym, rozprzestrzeniającym się zagrożeniem zaś pozostawione przez nas odciski butów lub innych rzeczy mogą stanowić dla oponentów wskazówkę do namierzenia nas. Do tego cykl dnia oraz nocy i robi się doprawdy ciekawie. Aktualnie twórcy planują wersję beta ograniczającą się do maksymalnie 200-400 ludzi na serwerze. Testy wystartują w okolicach 18 sierpnia z kolei finalna wersja powinna pojawić się w 2019 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battle Royale z tysiącem graczy? W Mavericks: Proving Grounds to możliwe

 0