Battlefield 2042 do wypróbowania za darmo na Steam przez określony czas

Battlefield 2042 do wypróbowania za darmo na Steam przez określony czas

Electronic Arts udostępniło wersję próbną Battlefield 2042 i to na Steam. Pojawia się pytanie, czy produkcja nie cieszy się wysoką popularnością skoro wydawca dodaje pełną wersję za darmo przez ograniczony czas?

Battlefield 2042 miał burzliwą premierę, która z pewnością przysporzyła mu wielu przeciwników. Błędy, słaba optymalizacja czy wreszcie mało interesujące tryby online, a także brak pełnoprawnej kampanii fabularnej doprowadziły BF 2042 do czasów, gdy na Steam grało w niego wyjątkowo mało osób, liczby nie przekraczały 5 tysięcy graczy. Sytuacja uległa poprawie w ostatnich miesiącach i aktualizacjach, dzięki czemu w chwili pisania wiadomości na serwerach przebywa 15 tysięcy ludzi, z kolei peak wyniósł 100 tysięcy. Oczywiście statystyki obejmują tylko platformę Valve, zaś Battlefield 2042 obecny jest na EA app, Epic Games Store czy konsolach. Dane są więc lepsze, ale czy zadowalają Electronic Arts?

Battlefield 2042 jest dostępny na Steam za darmo od od 13 do 16 marca.

Battlefield 2042 Steam
 

EA postanowiło zachęcić graczy do Battlefielda 2042 udostępniając go za darmo od 13 do 16 marca. Po bezpłatnym okresie decydując się na zakup pełnej wersji nasz postęp zostanie zapewne przeniesiony. W sklepie Valve do 16 marca trwa promocja na BF 2042, którego podstawka kosztuje 80,97 zł a Edycja Ultimate 224,95 złotych. Pytanie, czy jest sens kupować tę grę, skoro znajdziemy ją w usłudze EA Play kosztującej 14,99 zł i dostępnej w PC | Xbox Game Pass?

Lepiej sprawdzić ją w trakcie weekendu i wtedy ewentualnie wykupić subskrypcję Electronic Arts albo Microsoftu. Nie brak opinii, że BF 2042 wstaje z kolan za sprawą poprawek błędów, wydajności i dodania nowej treści w tym oczekiwanego systemu klas. W grze wystartował sezon 4.: „Ostatnia godzina” zawierający nową mapę „PUNKT ZAPALNY” umieszczonej w Republice Południowej Afryki, stawiającą na zaciekłe pojedynki na bliskim dystansie. Jest też kolejna specjalistka Camila Blasco, ekspertka od zasadzek z umiejętnościami zwiadowczymi i wyposażona w technologię uniemożliwiającą wykrycie przez czujniki ruchu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 do wypróbowania za darmo na Steam przez określony czas

 0