Battlefield 2042 zaprezentowany na oficjalnym zwiastunie. Nadchodzi pogromca Call of Duty?

Battlefield 2042 zaprezentowany na oficjalnym zwiastunie. Nadchodzi pogromca Call of Duty?

Electronic Arts oficjalnie zapowiedziało Battlefielda 2042, czyli najnowszą grę od EA DICE. Otoczką gry będzie konflikt zbrojny dwóch państw - Stanów Zjednoczonych oraz Rosji, a my tradycyjnie zostaniemy rzuceni w sam wir dynamicznej, przepełnionej akcją walki. Produkcja na start dostanie 7 rozległych map dla maksymalnie 128 graczy i na tej liście są m.in. Indie, pustynie Egiptu, deszczowy Orbital (Gujana), Queen Maud (Antarktyda) czy Songdo (Korea Południowa). Nie zabraknie także przeżyć związanych z konkretnymi zjawiskami naturalnymi, z czego jedno widzieliśmy na udostępnionym przez wydawcę materiale wideo. Do tego pojawi się opcja modyfikacji dostępnego arsenału. Podczas pojedynków wspomoże nas natomiast charakterystyczny robotyczny pies. Sami żołnierze dostaną sprzęt przystosowany do różnych momentów np. linki z hakiem oraz specjalny strój pozwalający na szybowanie w powietrzu. Jak podaje serwis Eurogamer produkcja nie zaoferuje kampanii fabularnej ani battle royale tylko skupi się na trybach wieloosobowych - pierwsze dwa to wariacje Podboju oraz Przełamania, a konkrety o pozostałych dwóch poznamy w przyszłości.

Pokaz gameplayu Battlefielda 2042 odbędzie się 13 czerwca 2021 roku.

Do wyboru dostaniemy też różnych specjalistów opartych na czterech klasach postaci - każdy z nich posiada własną specjalizację oraz cechę. Ujawniono, że są to: Webster Macay, Maria Falck, Piotr "Boris" Guskowski i Wikus "Casper" Van Daele. Niewątpliwie deweloperzy postawią na różnorodność co tyczy się również lokacji - będziemy walczyć na pustyni czy w nieco futurystycznych miastach na dachach wieżowców. Na więcej detali w tym sam pokaz gameplayu przyjdzie nam poczekać do 13 czerwca 2021 roku. Battlefield 2042 trafi do sprzedaży 22 października bieżącego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i next genach PS5 oraz Xbox Series X/S. Należy jednak zaznaczyć, że posiadacze konsol poprzedniej generacji wezmą udział w rozgrywce dedykowanej maksymalnie 64 osobom i wynika to z ograniczeń w mocy starszych urządzeń, których nie da się przeskoczyć.

Tytuł trafi do nas w trzech edycjach - zwykłej ze wczesnym dostępem (tydzień przed debiutem) i pakietem przedpremierowym (zawierającym wcześniejszy dostęp do bety, nóż do eliminacji w walce wręcz Baku ACB-90, epicką zawieszkę na broń "Pan Gryzak", tło karty gracza "Lądowanie", nieśmiertelnik "Stara gwardia"), Złotą, która oprócz przedmiotów z podstawki dodaje przy okazji Pakiet przepustki roku 1. (4 nowych specjalistów - 1 na sezon w ramach przepustki roku 1., 4 przepustki bojowe - 1 na sezon w ramach przepustki roku 1., 3 epickie zestawy skórek ("Spękana ziemia", "Burza" i "Zimna krew") oraz Ultimate zawierającą wszystko to, co wymienione przed chwilą + Pakiet Ultimate 'Północ" (legendarny strój "Mroczny tropiciel", legendarna skórka na broń "Obsydian", legendarna skórka na pojazd "Onyks") + oficjalny cyfrowy album i cyfrową ścieżkę dźwiękową. Zestawy kosztują kolejno: 269,90 zł, 399 zł, 499 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 zaprezentowany na oficjalnym zwiastunie. Nadchodzi pogromca Call of Duty?

 0