Battlefield 5 dostępny za połowę ceny. Gra tanieje, bo się nie sprzedaje?

Battlefield 5 dostępny za połowę ceny. Gra tanieje, bo się nie sprzedaje?

Battlefield 5 zadebiutował 20 listopada (nieco wcześniej grę udostępniono subskrybentom usługi Origin Premier oraz posiadaczom edycji Deluxe). Co ciekawe już w momencie premiery tytuł EA DICE mogliśmy dostać w okazyjnych cenach, tutaj warto wspomnieć o błyskawicznej promocji jednej z popularnych sieci sklepów, która oferowała Battlefielda 5 w wydaniu pudełkowym na PC za 139 złotych. Widać, że sprzedaż jest zdecydowanie mniejsza niż oczekiwał wydawca oraz dużo gorsza od poprzednich odsłon serii. Postanowiono więc ratować sytuację, organizując oficjalną promocję dla powracających graczy posiadających jedną z wcześniejszych części - Battlefield 4, Battlefield Hardline lub Battlefield 1. Wówczas możemy liczyć na 50% rabat co daje 149 złotych w przypadku Battlefield 5 Deluxe Edition, czyli najbogatszej wersji.

EA niedługo po premierze postanowiło przecenić o połowę najlepsze wydanie Battlefielda 5.

Battlefield 5 dostępny za połowę ceny. Gra tanieje, bo się nie sprzedaje?

Warto podkreślić, że promocja może być przeznaczona tylko dla wybranych osób, ponieważ niektórzy twierdzą, że mają zwykłą cenę. W takim przypadku w aplikacji Origin należy udać się na stronę główną i przejść do oferty tylko dla nas. Co ciekawe niektórzy raportują, że w przypadku wersji PC wystarczy wykupić miesięczny abonament na Origin Access, w ramach którego uzyskujemy dostęp do pełnych wersji wspomnianych odsłon Battlefielda, aby móc zakupić piątkę w okazyjnej cenie. Jednakże sposób ten nie jest w stu procentach potwierdzony, ponieważ nie u wszystkich działa. Teoretycznie istnieje szansa, że akcję zorganizowano w związku ze świątecznymi wyprzedażami, ale w praktyce, gdyby tak rzeczywiście było to Battlefield 5 znalazłby się w ramach oficjalnej akcji świątecznej organizowanej przez Electronic Arts. Zapewne takowa wystartuje niebawem. Prawdziwym powodem musi być więc tak jak wspominaliśmy na wstępie próba przekonania sceptycznie nastawionych lub zastanawiających się nad kupnem klientów do swojego tytułu.

W związku z promocją na Reddice już pojawiły się posty od osób niezadowolonych z faktu, że zakupiły produkcję przedpremierowo wydając sporą sumę pieniędzy. Dodatkowo niektórzy sugerują, że może się to zakończyć pozwem zbiorowym przeciwko EA. Na forach nie brakuje również negatywnych komentarzy odnośnie samego Battlefield 5 gdzie fani wytykają rozmaite bugi graficzne czy fakt, że kierowane przez nich postaci giną zdecydowanie za szybko (ostatni element deweloperzy obiecali naprawić w przyszłej aktualizacji). Kto wie być może taka promocja finalnie okaże się skuteczna i pozwoli zwiększyć dotychczasową bazę użytkowników.

Aktualizacja 10.12.2018

Promocja na Battlefield 5 o 50% taniej w przypadku oferty na Origin została już zakończona, jednak nadal możemy kupić ten tytuł taniej m.in. wróciła promocja na grę za 139 zł w RTV EURO AGD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 5 dostępny za połowę ceny. Gra tanieje, bo się nie sprzedaje?

 0