Battlefield 5. Poznaliśmy nieoficjalne informacje o trybie battle royale

Battlefield 5. Poznaliśmy nieoficjalne informacje o trybie battle royale

Od listopadowej premiery Battlefield 5 minęło już trochę czasu, a gra dotychczas otrzymała sporo nowości. Jednak wielkim nieobecnym pozostaje tryb Firestorm inspirowany bijącym rekordy popularności battle royale. Praktycznie jeszcze przed nadejściem finalnej wersji gry EA DICE zdradziło, iż ów tryb rozgrywki pojawi się w marcu 2019 roku, natomiast konkretny termin Electronic Arts dopiero poda. Do tej pory o samym Firestorm wiedzieliśmy dość mało, lecz dzięki społeczności odkrywającej kolejne sekrety Burzy Ognia ukryte w plikach Battlefield 5 obecnie posiadana wiedza nieco się zwiększyła. Użytkownik Reddita o nicku Temproyal potwierdził, że co oczywiste Firestorm będzie zawierać dwie opcje rozgrywki — solo oraz duo dla czteroosobowych drużyn. Warto podkreślić, iż w przypadku battle royale od EA DICE maksymalna liczba uczestników meczów wyniesie 64 graczy, co zostało już wcześniej potwierdzone przez twórców.

W Firestorm będziemy mogli przemieszczać się wieloma pojazdami w tym traktorem.

Pod tym względem Battlefield 5 różni się od przykładowego Playerunknown's Battlegrounds, w którym grać może do 100 ludzi. Jednym z ciekawszych szczegółów dostrzeżonych w plikach jest opcja wyboru klasy przed startem rozgrywki zbliżona do tego, co poznaliśmy ostatnio w Apex: Legends. Oprócz tego źródło najnowszych rewelacji wspomina o obecności sejfów, lecz nie wiemy, jaka miałaby być ich konkretna rola na polu bitwy. Nie zabraknie też tzw. dynamicznych celów znanych z dostępnego Podboju, które w założeniu zachęcą graczy do większej współpracy. Ponadto w kodzie gry znaleziono informacje odnośnie paru przedmiotów leczących oraz pojazdów. Docelowo otrzymamy nie tylko sportowy samochód, lecz także helikopter, a nawet... traktor.

Z pewnością pomocne podczas toczonych pojedynków okaże się wsparcie powietrze w postaci dostawy pojazdu, zaopatrzenia, czy wsparcia artyleryjskiego. Jeśli chodzi o system reanimacji, to po dostaniu śmiertelnego obrażenia to leżąca na ziemi postać będzie mogła być podniesiona przez kompanów z ekipy. Ostatnim elementem, o którym wspomniano to łupy — te tradycyjne dla battle royale pojawią się w różnych miejscach i charakteryzuje je zróżnicowany poziom rzadkości. Jak więc widzimy Firestorm zapowiada się interesująco, aczkolwiek należy pamiętać, iż są to jedynie nieoficjalne informacje, a wiele rzeczy mogło zostać w międzyczasie skasowanych przez autorów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 5. Poznaliśmy nieoficjalne informacje o trybie battle royale

 0