Battlefield 5. Poznaliśmy potencjalny termin wprowadzenia mikrotransakcji?

Battlefield 5. Poznaliśmy potencjalny termin wprowadzenia mikrotransakcji?

Battlefield 5 nie miał lekko już po pierwszej prezentacji, po której spora część fanów zarzucała deweloperom obecność zbyt kolorowego świata. Oczywiście to nie jedyny winowajca takiego, a nie innego odbioru najnowszej gry EA DICE. Kolejnym są np. obecne w Battlefield 5 postaci kobiet. Według opinii społeczeństwa nie miały one prawa pojawić się w II wojennej strzelance i powinny zostać usunięte. Jednak Elektronicy zignorowali tę część postulatów skupiając się na naprawie pozostałych elementów Battlefield 5. Zaowocowało to przesunięciem premiery o prawie miesiąc, ale jak wynika z najnowszych danych sprzedaży fanów marki raczej nie przekonały wprowadzone poprawki i niektórzy postanowili zastosować się do rady jednego z producentów - „nie chcesz nie kupuj". Jak wiemy mikropłatności to system wywołujący spore kontrowersje wśród użytkowników czy rozmaitych organizacji walczących z uzależnieniem m.in. od hazardu. Właśnie dlatego EA DICE nie zdecydowało się dodać tego rozwiązania do premierowego wydania Battlefield 5, lecz jak już wcześniej potwierdzono całość pojawi się i to już niebawem.

Mikropłatności mają zostać dodane do Battlefield 5 już 18 stycznia przyszłego roku.

Battlefield 5. Poznaliśmy potencjalny termin wprowadzenia mikrotransakcji?

Obecność wirtualnej waluty w grze nie stanowi więc zaskoczenia, tylko termin startu usługi, który dotychczas nie był powszechnie znany. Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie spanky088 twierdzi, że dotarł do informacji zdradzającej potencjalną datę wprowadzenia mikropłatności do Battlefield 5. Z opublikowanego obrazka wynika, że wspomniane wydarzenie nastąpi 18 stycznia 2019 roku. Czy jest to ostateczna data tego niestety nie wiemy i dlatego też radzimy podchodzić do przytoczonego doniesienia z dużą dozą rezerwy. Przy okazji nie wydaje się by Electronic Arts po ogromnej wpadce mającej miejsce w przypadku Star Wars: Battlefront 2 popełniło identyczny błąd implementując tradycyjne lootboxy, czyli skrzynie z losowymi przedmiotami. Waluta, którą oczywiście nabędziemy jedynie za realne pieniądze posłuży bowiem do kupowania dodatkowej, wybranej w sklepiku zawartości. Warto tu podkreślić, iż nabędziemy tylko skiny do broni lub ubrania, a nie przedmioty dające nam przewagę nad pozostałą częścią graczy.

Najpewniej pojawienie się nowej waluty i podział zawartości dostępnej w grze na sekcję premium nie wszystkim przypadnie do gustu. Aktualnie wszelkie dodatkowe elementy wyposażenia otrzymujemy za wykonane zadania, a także drugą walutę punktową, która trafia na nasze konto za postępy w grze. Widać także, że wyniki finansowe piątej odsłony Battlefielda nie ucieszyły księgowych wydawcy, przez co autorzy muszą posiłkować się alternatywnymi metodami zarobku. Pytanie, czy pomoże to odnieść większy niż dotychczas sukces oraz naprawić budżet Electronic Arts? Patrząc na liczne promocje na grę, które pojawiają się od dnia premiery jest to niezwykle ciężka do zrealizowania misja.

Potencjalne ceny pakietów:

  • 500 Bcoins - 5 dolarów 
  • 1050 Bcoins - 10 dolarów
  • 2200 Bcoins - 20 dolarów 
  • 6000 Bcoins - 50 dolarów

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 5. Poznaliśmy potencjalny termin wprowadzenia mikrotransakcji?

 0