Battlefield 6 ominie starsze konsole i trafi na premierę do Game Passa?

Battlefield 6 ominie starsze konsole i trafi na premierę do Game Passa?

Wydawać by się mogło, że wydawanie gier nie tylko na konsole nowej generacji, ale także na starsze modele, jest w interesie producentów i wydawców. W końcu rzesze graczy wciąż nie sięgnęły po next-geny i bawią się w najlepsze przy PlayStation 4 czy Xboksach One (tym bardziej, że dostępność nowych platform jest wciąż ograniczona). Tymczasem okazuje się, że jedna z najbardziej wyczekiwanych gier - Battlefield 6 - może ukazać się wyłącznie w wersjach na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Napisał o tym na Twitterze Tom Henderson, który w przeszłości przekazywał już doniesienia, które ostatecznie okazywały się prawdą.

Tom Henderson, szanowany branżowy informator, przedstawił teorię, w myśl której Battlefield 6 nie trafi na PlayStation 4 i Xboksy One, za to będzie dostępny w usłudze Xbox Game Pass już w dniu premiery.

Co prawda, jakiś czas temu Henderson podawał, że Battlefield 6 może trafić zarówno na konsole nowej, jak i starej generacji. Jednak teraz napisał, że w dalszym ciągu nie ma potwierdzenia, że gra trafi na PlayStation 4 i Xboksy One, co może oznaczać, że najzwyczajniej w świecie konsole te zostaną pominięte. Na tę chwilę jest to jedynie niepotwierdzona plotka, ale pamiętajmy, że Tom Henderson w przeszłości przekazywał już doniesienia, które okazywały się prawdą, m.in. na temat serii Battlefield czy Call of Duty.

Co więcej, szanowany branżowy informator jest zdania, że szósta odsłona Battlefielda może trafić na premierę do usługi Xbox Game Pass. Celem takiego zagrania miałoby być zmaksymalizowanie liczby graczy bawiących się na serwerach tuż po premierze. Cała teoria może wydawać się o tyle nielogiczna, że przecież odebranie możliwości gry posiadaczom PlayStation 4 i Xboksów One wywoła efekt odwrotny - ograniczy liczbę osób, które będą mogły bawić się przy nowej odsłonie popularnej serii sieciowych, wojennych strzelanek. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się pewnie w najbliższych tygodniach lub miesiącach. Premiera Battlefielda 6 jest zaplanowana na ten rok. Gra prawdopodobnie trafi do sprzedaży jesienią.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 6 ominie starsze konsole i trafi na premierę do Game Passa?

 0