Battlefield 6 zaprezentowany na pierwszych obrazkach

Battlefield 6 zaprezentowany na pierwszych obrazkach

EA DICE pracuje nad kolejną odsłoną Battlefielda, która zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiły nieoficjalne obrazki rzekomo przedstawiające grę Electronic Arts, zaś za ich autentyczność ręczy insider, Tom Henderson, chociaż mimo wszystko należy do nich podchodzić z dystansem. Dodatkowo są one przeciętnej jakości, więc nie należy oceniać poziomu graficznego produkcji. Nie zdradzają one także wiele o historii, ale możemy wywnioskować, że zostanie ona umiejscowiona w niedalekiej przyszłości lub bliżej współczesności. Pierwszy screen pokazuje również elementy nowoczesnego interfejsu i kokpit odrzutowca, natomiast na kolejnym widzimy skąpaną w ogniu i wirze walki wyspę. Tom Henderson zaznajomiony z serią twierdzi, że kampania fabularna przeniesie nas 10 lat do przodu, a do dyspozycji otrzymamy aktualnie dostępną broń lub taką pozostającą w fazie rozwoju.

Do sieci wyciekły pierwsze obrazki przedstawiające Battlefielda 6.

Battlefield 6 zaprezentowany na pierwszych obrazkach

Uważa też, że gra będzie nazywać się po prostu Battlefield, z kolei fabuła zostanie nastawiona na kooperacyjną przygodę oraz konflikcie Stanów Zjednoczonych z Rosją. W przypadku wariantu wieloosobowego tak jak w BV 5 powinniśmy oczekiwać battle royala, który w piątce nie radzi sobie nader dobrze i raczej popularnością odstaje od pozostałych opcji rozgrywki, aczkolwiek istnieje szansa, iż tutaj odniesie on sukces. Podobna sytuacja miała miejsce, jeśli chodzi o Call of Duty: Black Ops IV - dopiero CoD: Warzone, oddzielny tytuł przyciągnął uwagę graczy. Kto wie, może EA DICE szykuje podobne rozwiązanie? BR dostanie 4 klasy postaci różniące się od siebie umiejętnościami, a nie tylko wyposażeniem np. zwiadowca porusza się dyskretnie, podczas gdy żołnierz potrafi biegać sprintem na dłuższe dystanse.

Battlefield 6 zaprezentowany na pierwszych obrazkach

Laura Miele, dyrektor do spraw studiów deweloperskich w Electronic Arts zdradziła co nieco o Battlefieldzie 6. Przyznała, iż to identyczny sandbox, który DICE od zawsze oferowało graczom i nie zabraknie szalonych momentów charakterystycznych dla tej marki. Dodane zostaną ponadto tryby zapewniające społeczności większy wpływ na ich doświadczenie, a nowy BF to zawiera wszystkie elementy kochane przez fanów wyniesione na jeszcze wyższy poziom. Brzmi to jak element kampanii marketingowej i czy zapowiada część faktycznie będzie tak dobra dowiemy się dopiero po premierze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 6 zaprezentowany na pierwszych obrazkach

 0